Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı

Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı (Açma)

Binaların duvarlarında ve çatılarında dökülmeler olur. Sizlerde görmüşsünüzdür. Ya da kendi binanızda bu durum vardır. Bunun en büyük nedeni Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı Açma işlemlerinin düzenli yapılmamasıdır. Bu yazımızda bu konunun ciddiyetini anlatacağız. Tüm detaylar için yazımızı okuyabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm hususlar için bizi arayabilir ya da e-mail iletebilirsiniz.

Yazı İçeriği:

 1. Bina Olukları Neden Tıkanır?
 2. Bina Oluk Tıkanıklığı Açma Fiyatları
 3. Oluk Tamiri Yapılır Mı?
 4. Yüksek Binalarda Oluk Açma Yapılır Mı?
 5. El Makinası İle Oluk Açma

Bina Olukları Neden Tıkanır?

Aslında bunun en büyük nedeni, apartmanlarda ya binalarda yeteri kadar açıklama yapılmaması diyebiliriz. Daire sahipleri bu durumunu belkide hiç bilmez. Yönetmenlikleri bina girişine asıp ya da broşür olarak daire sahiplerine vermiş olsanız bu durumlar yaşanmaz.

Ayrıca yönetimde, her 6 ayda bir düzenli olarak olukların temizlenmesi için bir firma ile anlaşması gerekir. Bakımsızlıktan tıkanan olukların ileride daha fazla maliyetle düzene sokulması gerekebilir.

Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı

Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı

Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Diğer adı yağmur suyu oluğudur. Bu oluklar normal, olması gerektiği gibi çalıştığında pek çoğumuz çoğumuz bu olukların farkında bile olmayız. Ta ki tıkanıklık olana kadar. Çatılarımıza yağmur yağdığında aşırı suyun çatılardan düzenli olarak logarlara taşınmasını bu oluklar sağlar. Bu sayede duvarlar ve çatılarımız zarar görmezler. Aslında en önemlisi de bina ya da mülklerimizin temellerine zarar vermemesidir.

Ancak, tıkanmış bir oluk varsa durumlar kötü diyebiliriz. Tıkanıklık olduğunda değil olmadan Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı Açma Fiyatları araştırması yapmanız gerekir. Çünkü acil hizmet alımında genellikle hep yanlış kararlar verilir. Oluğunuz tıkanmış ve bina duvarlarına su vuruyor. Sizde hemen firma araştırması yapıp karşınıza çıkan ilk kişiyi ya da şirketi çağırıyorsunuz. Bu işlerde tecrübe önemli.

Oluk Tamiri Mümkün Mü?

Evet mümkündür. Tıkanıklık genellikle belli noktalarda meydana gelmektedir. Bu noktayı tespit edip uygun yöntem ile tıkanmaya neden olan sorun ortadan kaldırılır. Rastgele müdahale borulara zarar verebilir. Bunun için tecrübeli ekipler ile çalışmanız oldukça önemlidir.

Villa Oluk Temizleme

Villa Oluk Temizleme

Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı (Açma Yöntemleri)

Aslında en çok sorulan soruların başında El Makinası İle Oluş açma yapılır mı? Elbette yapılır. En çok tercih ettiğimiz yöntem diyebiliriz. Kullandığımız bu makinalar 30 40 metreye kadar çalışma imkanı vermektedir.

Çatıdan binanın temeline kadar uzanan olukların tamamını temizleyebiliriz bu sayede. Makinanın teli, dönerek ilerler. Önüne çıkan tüm atıkların ileri atılmasını ya da geri çekilmesini sağlar.

Bina Olukları Neden Tıkanır?

Bunun birçok nedeni vardır. Madde madde bunları iletelim. Sırasıyla;

 • Kışın Olukların Donması
 • Oluk İçinde Büyüyen Bitki
 • Yanlış Oluk Kullanımı (Ölçü)
 • Yeteri Kadar Eğim Verilmemesi
 • Düzenli Bakım Yapılmaması
 • Olukların Yanlış Yerlere Yereştirilmesi
 • Oluklara (Kat sakinleri) Bir Şeyler Asılması Zarar Verilmesi

Şunu unutmamak gerekir, bakımları düzenli yapılmış bir oluk sistemi, değiştirilmeden neredeyse ömür boyu kullanılabilir. Ama en iyi bakılan oluklar bile hava koşullarından zarar görme durumları vardır. Boruların kaliteside önemli tabii.

Zamanla aşınmaya ve yıpranmaya yenik düşebilir. Bununla birlikte, tüm oluk sisteminizi değiştirmeyi düşünmeye başlamadan önce, sorunları gidermek ve mevcut oluklarınızın ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz genellikle basit onarım işleri vardır.

Benzer Yazılar

Ankara Özel Vidanjör

Ankara Özel Vidanjör araçları çoğunlukla hem kuru hem de tozlu atıkları imha etmek için hem ticari hem de devlet kurumları tarafından kulla

Kanal Temizleme

Firmamız 1982 yılından beri Kanal Temizleme hizmetleri altında foseptik temizleme, Ankara kanalizasyon temizleme, Ankara logar temizleme, yağlı

Balkon Gideri Açıcı

Balkon Gideri Açıcı (Kimyasal) Tıkanıklıklığın birçok çeşidi vardır. Bunlardan çok sık olan ise balkon giderleridir. Peki balkon borula

Kanalizasyon Temizleme

Kanalizasyon Temizleme Ankara Kanalizasyon Temizleme Ankara da hizmet veren şirketlerin birçoğu kurusal değildir. Sektörde kurumsal olarak hizmet

Sincan Vidanjör

35 yılı aşkın süredir Ankara Vidanjör ve Sincan Vidanjör hizmetlerini profesyonel olarak sunmaktayız. En iyi vidanjör araçları için biziml

Basınçlı Kanal Temizleme

Ankara Kanal Temizleme Detayları Profesyonel kanal temizleme hizmetleri, evinizdeki tedarik, giriş ve dönüş kanallarını temizlemek için özel