ANKARA KANALİZASYON AÇMA

Ankara Kanalizasyon Açma Firmaları

Ankara Kanalizasyon Açma işlemlerine ihtiyaç duyulmasının en önemli sebebi atık su tesisatlarının değişik nedenler dolayısıyla tıkanmalarına çözüm bulmaktır. Ankara kanalizasyon açma talepleri çoğunlukla iki şekilde gelmektedir. Bunlardan ilki kanalizasyon borularının tıkanması ile ilgilidir. Diğeri ise daire içerisinde pimaş tıkanması diye tabir edilen tıkanıklık neticesindedir. Özellikle şiddetli yağmurlar sonrasında etrafa atılmış olan çör çöpün su birikintisiyle birlikte sürüklenerek kanal borularının içerisinde sıkışıklığa sebep olması durumu yaygın bir şekilde karşılaşılan bir sorundur. Ayrıca yağmurun sebep olduğu bir diğer tıkanıklık çeşidi de çatılarda biriken kuş tüyü, toz vb. birikintilerin kanal giderleri çerisine dolarak buraları tıkaması durumudur. Yukarıda saydığımız tüm bu sorunların çözümü için Ankara kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmetleri veren firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Tam donanımlı uzman personelimiz daha önce benzer binlerce probleme ürettikleri uzman çözümlerin vermiş olduğu engin tecrübeleri ile Kanalizasyon Açma Firmaları sizlerin işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde ve hızlıca halledeceklerdir. Kullanılan son teknoloji ürünü gider tıkanıklı ve kanal açma makinesi sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır. Özellikle bina ana pimaşı denilen gider kanallarında bir tıkanıklık varsa bu durum siz dahil olmak üzere tüm daireleri olumsuz etkileyecektir. Bu noktada da kullanacağımız robot görüntüleme sistemleri sayesinde etrafı kırıp dökmeden sorunun kaynağını tespit ederek tıkanıklığı gidermekteyiz.

 

Ankara Kanalizasyon Açma

Ankara Kanalizasyon Açma

Ankara Kanalizasyon Temizleme

Kanalizasyon tıkanıklığı kötü kokular ve maliyeti açısından can sıkıcı olabilir. Bir kez tıkanma olduğunda, kötü kokuyu alabilir, sızıntı veya taşan atık sularını görebilirsiniz. Bu şekilde kanalizasyonda kesinlikle bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Kanalizasyon hattı tıkanıklığı, sıhhi tesisatta acil olarak kabul edilebilir ve çok ciddi bir sorundur. Kanalizasyon hattını ne kadar çabuk temizlerseniz, hattınızın yani su giderlerinin zarar görme riski o denli azalacaktır. Kanalizasyon hattınız tıkandıysa veya farklı bir sorun olduysa, kesinlikle hızlı hareket etmek istersiniz. Ankara Kanalizasyon Açma  hizmeti veren firmamız ANKATEM size en hızlı çözümü sunacaktır. Ankara Kanalizasyon Temizleme ‘de kanalizasyon hattınızın tıkanması sıhhi tesisatta en yaygın sorunlardan biridir. Kanalizasyon tıkanmalarına; gıda atığı, saç, kağıt ve daha fazlası sebep olabilir, bu tıkanma kanalizasyon hattının tıkanıp taşmasına veya çatlamasına neden olabilir. Mutfak ve banyo lavabonuz sürekli tıkanıyorsa, tuvaletlerde sifonu çektiğinizde tuvalet kağıtları zor gidiyorsa veya tıkanıklıklar oluyorsa, bu kanalizasyon borusunda tıkanıklığın bir işaretidir ve Kanalizasyon Açma hizmetine ihtiyacınız olduğunun göstergesidir.

 

Kanalizasyon Açma Yöntemleri

 1. Kanalizasyon hattınızın bloke olması durumunda yapılması gereken ilk şey, tüm suyu kapatmanız ve tıkanıklık temizleninceye kadar evde herhangi bir lavaboyu veya tuvaleti kullanmamanız gerekir. Sonra, hattın bulunduğu yeri ve o kanalizasyon hattına giden tesisat armatürlerinin / kanalizasyon kanallarının kaynaklarını belirlemelisiniz.
 2. Evdeki sıhhi tesisat demirbaşlarını kontrol etmeye başlayın. Tuvalet veya lavabolardan birisi tıkalıysa ve bunun sebebinin kanalizasyon gideri olduğundan şüpheleniyorsanız hiçbir tuvaleti ve lavaboyu kullanmayın. Bundan şüphelenmeniz için sürekli lavabo veya tuvalet tıkanma sorunu yaşamanız gerekir. Bu tıkanmadan banyoda küvet / duş ve lavabo etkilenebilir.
 3. Bir yerin tıkanıklıktan etkilenebileceğini kontrol ederken dikkatli olun. Bazı garip tepkiler olabilir. Örneğin, tuvaletinizi yıkamak küvette ve / veya duşta su birikmesine ve taşmasına sebep olabilir. Çünkü küveti boşaltma genellikle daha düşük bir noktadadır. Bir başka reaksiyon, lavaboyu güzelce akıyor olabilir ancak tuvaletten çıkan kabarcıkları görüyor olabilirsiniz veya tuvalet kağıdı ve atıkların zorla gittiğini fark edebilirsiniz. Yani bir bölüm iyi çalışırken bazen tek noktada da sıkıntı olabilir. Bu yüzden tüm lavabo ve tuvaletleri iyi gözden geçirmelisiniz. Ankara Kanalizasyon Açma hizmetine ihtiyacınız olduğunu ancak böyle anlayabilirsiniz.
 4. Kanalizasyon hattınızın tıkalı olmadığından eminseniz atık ve pislikleri bir piston ile açabilirsiniz. Bu yeterli gelmeze sıcak su, sirke ve karbonat karışımını dökerek deneyebilirsiniz. Karışımın veya temizleyicinin işe yaramasını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Birkaç saat sürebilir. Ve sirke karışımını veya temizleyicisini hattın içine akan çok noktada kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
 5. Bu yöntemler işe yaramazsa ve kanalizasyon tıkanıklığınızın boruya hasar vermediğini düşünüyorsanız, Ankara Kanalizasyon Açma hizmeti için tesisatçı aramanız gerekebilir. Tesisatçı ilk önce atıkları ve pisliklerin temizlenmesinde özel bir alet kullanmaya çalışabilir. Tıkalı atığı ve pisliği parçalamak için boru vasıtasıyla basıncı veya hava (hava üfleme dren temizleyicileri) zorlayan mekanik yöntemler de vardır.
 6. Daha ciddi tıkanıklıklar için ya da kırık veya tahrip olmuş borunuz olduğunu biliyorsanız, hattın onarılması gerekecektir. Tamirat hattına ulaşmak için tesisatçılarınızın duvarı kırmaları gerekebilir. Ancak tıkanıklığın nerede olduğunu gerçekten bilmediğiniz zamanlar olabilir. ANKATEM tuvalet görüntüleme cihazları ile tıkanıklığın yerini tespit eder ve kırmadan tıkanıklık sorunlarını çözer. Tuvalet ya da lavabo yedeklendiği için tıkanıklığın olduğunu biliyorsanız bu durumda tıkanıklık çoğu kimyasal ve mekanik onarımın ulaşamadığı çizgiye geride kalmış olabilir. Duvarlar veya zemin boyunca sızıntı işaretleri arayın. Ve yine tıkanıklığın yerini bulamazsanız, bir profesyonel tarafından hattın incelenmesi gerekebilir.
 7. Kanalizasyon hatları için sızıntı tespit aletleri ve kameralar gibi farklı denetim türleri vardır. Bir sızıntı belirtileri görmüyorsanız, sızıntıyı, tıkanıklığını gösterebilecek artmış sersemlik gibi sesleri dinleyen, müdahaleci olmayan bir sızıntı detektörü cihazıyla bulabilirsiniz. Başka bir seçenek kamera incelemesine sahip olmaktır. Kamera, borunun içindeki içeriği görmek için yedeklediğiniz bölgeden boruya girmenizi sağlar. ANKATEM Kanalizasyon Açma için gerekli tüm son teknolojik ekipmanlara sahiptir.

Kanal hattı tıkanıklıklarının yeri açıkça görülebilir veya zor ve yıkıcı olabilirler. Acil bir durumda Kanalizasyon Açma  için bir kanalizasyon hattının tıkanması gibi bir uzman tesisatçı çağırmak, kanalizasyon sisteminizin olabildiğince çabuk ve etkili bir şekilde geri çalışmasına yardımcı olabilir.

Ankara Kanalizasyon Açma Aracı

Kanalizasyon tıkanıkların en önemli nedenlerinden birisi daha yapım aşamasındayken yere iyice sabitlenmeden kanalizasyon sisteminin döşenmesidir. Boruların kaymasından dolayı çimento dökülürken giderler çimento ile tıkanabilir. Bu da tıkanıklıklara ve taşmalara sebep olabilir. Klasik kanalizasyon açma yöntemi ile tesisatının geçtiği tüm alanların kırılarak en baştan boruların döşenmesi gerekirken ANKATEM’in kullandığı son teknoloji görüntüleme sistemleri sayesinde tıkanıklığın yeri ve sebebi kesin olarak bulunabilir, kırmadan en kısa sürede tıkanıklık açılabilir. Ankara Kanalizasyon Açma hizmetleri için kullanılan vidanjör atık suları ve tıkanıklığa sebep olan nesneleri vakum yoluyla çekerek daha sonra o bölgeyi temizlemeye yarayan teknolojik bir alettir. Tıkanıklığın yeri ve sebebi belirlendikten sonra tıkanıklıkları gidermek için özel kimyasal çözeltiler kullanılınır. Özel araçlarımız ve özel kimyasallar ile hem zamandan hem de paradan tasarruf edersiniz.

Ankara Kanalizasyon Temizleme için kullanılan  vidanjör araçlarının görevleri genel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Kanalların temizlenmesi ve açılması,
 • Kanalizasyonların temizlenmesi,
 • Artık suların çekilmesi,
 • Ankara Kanalizasyon Açma hizmetimizde alt yapının temizlenmesi ve kanalların özel cihazlarla görüntülenmesi yer almaktadır.  Araç üzerinde özenle yerleştirilmiş vakum aparatı sayesinde atık sular içerisine çekilir ve alan temizlenmiş olur.

Ankara Kanalizasyon Açma  İçin Kanal Görüntüleme

Ankatem’in gelişmiş, teknolojik araçları ile Ankara Kanalizasyon Açma çalışmaları başlamadan önce kanal görüntüleme çalışması yapılır. Özel cihazlarla kanallar izlenir ve tıkanık olan bölge ve neden tıkandığı kolayca tespit edilir. Bu sayede işlem hem hızlı şekilde gerçekleşir hem de tesisata zarar verilmeden tıkanıklık açma işlemleri yapılabilir. Hedefimiz müşterilerimize ekonomik Ankara Kanalizasyon Açma hizmet ve vidanjör hizmetleri sunmak, çevre endüstrisinin değişmeye devam etmesiyle birlikte müşterilerimizin taleplerini de karşılamaktır. Ankatem vidanjör hizmetleri tıkanıklık açma işlemleriniz için mevcuttur. Ankara Kanalizasyon Açma ve vidanjör araç servislerimizin işinize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin. Deneyimli profesyonellerimiz, rutin programlı ziyaretler için veya çağrı temelinde işinize hizmet edebilir. Ankara Kanalizasyon Temizleme, yaşanan büyük ya da küçük tüm tıkanıkları kolayca çözebilir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen 0312 213 27 05 – 0507 476 46 66 – 0537 222 48 38 nolu telefonlardan bizi arayın.