Ankara Kanalizasyon Arıza

Ankara Kanalizasyon Arıza Ekipleri

Ankara Kanalizasyon Arıza için ister Aski ister özel sektör firmalarından hizmet alabilirsiniz. Kanalizasyon hattından çıkan suyun tamamı atık su olarak kabul edilir. Atık, kirli su olmak üzere iki ana tipten oluşur: mutfaktan akan gri su ve çamaşır makinesi ve ham atık içeren siyah su. Her iki tip de ana kanalizasyon hattınız aracılığıyla belediye su arıtma tesislerine geri döner. Kanalizasyon hattınızda sorun olursa, atık su evinize geri dönebilir veya mülkünüz üzerindeki toprağı kirletebilir. Bu, ciddi hasara neden olabilir ve çevresel bir tehlike oluşturabilir. Ankara Kanalizasyon Arıza hatları aşağıdaki nedenlerden dolayı başarısız olabilir:

Ankara Kanalizasyon Arıza Sorunları

Ağaçların yetişmesi için büyük miktarda suya ihtiyacı vardır, çünkü kökleri mümkün olan her yerde su temini talep etmektedirler. Kanalizasyon hattınızdaki en küçük, iğne deliği kadar bile sızıntı, neme sebep olabilir. Ağaç kökleri bu neme doğru büyüyebilir ve muhtemelen kanalizasyon hattınızı çevreleyebilir. Sızıntı büyüdükçe, kökler agresif olarak boruya dönüşebilir ve daha fazla çatlama ve hasara neden olabilir ve su akışını engelleyerek drenaj verimliliğini de düşürebilir. Bu da Ankara Kanalizasyon Arıza sorununa neden olur.

Yabancı Engeller

Evinizin sıhhi tesisatı, kanalizasyon ve kanalizasyon hattı, atık su ve banyo dokusunun yanı sıra herhangi bir malzemeyi tutacak şekilde tasarlanmamıştır. Diğer kağıt ürünlerinde tıkanıklığa neden olabilecek ve yedeklemeleri boşaltabilecek ana kanalizasyon hattı da dahil olmak üzere boruların içine sıkışabilir. Boru boşluğuna dökerseniz mutfak yağıyla boruların iç kısmı da kaplanacak ve sonuçta bir tıkanıklığa neden olabilir. Patates kabuğu ve diğer büyük, elyaflı hurda gibi öğeler de dahil olmak üzere gıda atığı, çöpler kanalizasyon ve kanalizasyon hattının içine sıkışabilir. Bu da Ankara Kanalizasyon Arıza sorununa sebep olabilir.

Yaşa ve Zamana Bağlı Çöküş

Ankara bölgesindeki evlerden akan birçok kanalizasyon ana hattı, kırılmaya eğilimli kilden yapılmıştır. Kanalizasyon hattı, üstündeki toprağın ağırlığı altında çökebilir veya iç su basıncından dışarıya patlayabilir. Her iki durumda da, bu felaket arızası kirli suyun toprak ve yer altı suyunuza sızmasına ve hatta bodrumunuzdaki kanalizasyon yedeklerinde soruna yol açabilir.

Yer Değişimi Çöküşü

Evinizi çevreleyen ve destekleyen toprağın kati statik ve hareketsiz değildir yeri zamanla değişebilir. Yeraltındaki değişen kuvvetler borunun farklı bölümlerine basınç uygulayabilir. Sonuç olarak, derzler veya diğer savunmasız alanlar çatlayabilir ve sızıntı yapmaya başlayabilir. Nadir durumlarda, iki boru hattı tamamen ayrılabilir, bu noktada kanalizasyon evinize yedeklenmeden önce doymuş olana kadar sadece toprağa akacaktır.

Atıksu, insanlara zararlı olabilecek mikroorganizmaları içerdiğinden, kanalizasyon hattı ciddi bir sorundur. Ana kanalizasyon borunuz başarısız olursa, bu mikroorganizmalar toprağınıza girebilir veya hatta evinizin bodrumunu kirletebilir. Ankara Kanalizasyon Arıza için bizimle iletişime geçerek sorunsuz ve kısa sürede kanalizasyon sıkıntılarından kurtulun.

Ankara Kanalizasyon Arıza aracı ile kanalizasyonlar kolay bir şekilde temizlenebilir. Temizle işlemi şu aşamalardan oluşur:

  • Tıkanıklığın yerini ve nedenini belirleme,
  •  Tesisat yılan yöntemi,
  • Enzimler yöntemi,
  • Vakum yöntemi,
  • Kimyasal maddelerin kullanımı,
  • Bulaşık sabun ve sıcak su uygulaması,
  • Tel portmanto işlemleri ve pişirme soda veya sirke yöntemi.

Ankara Kanalizasyon Arıza ve Aski Kanalizasyon Arıza hizmetleri tıkanıklık açma işlemleriniz için mevcuttur. Vidanjör araç servislerimizin işinize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin. Deneyimli profesyonellerimiz, rutin programlı ziyaretler için veya çağrı temelinde işinize hizmet edebilir. Ankara Kanalizasyon Arıza hizmeti, yaşanan büyük ya da küçük tüm tıkanıkları kolayca çözebilir.

Ankara Kanalizasyon Arıza konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen 0312 213 27 05 – 0507 476 46 66 – 0537 222 48 38 nolu telefonlardan bizi arayın.

Benzer Yazılar

Su Borusu Tıkanıklığı Açma

Su Borusu Tıkanıklığı Açma Ankara Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma, çeşitli kanalizasyon temizleme araçlarının kiralanmasını sağ

Kazım Karabekir Caddesi Vidanjör

Ankaranın tüm bölgelerine hizmet vermeye devam ediyoruz. Kazım Karabekir Caddesi, Ziraat Mahallesi bölgeleri için Vidanjör ve Kanal Açma, Loga

Ankara Kanal Açımı

Firmamız 1982 yılından beri Ankara Kanal Açımı hizmetleri vermektedir. İşimizi yaparken hem geçmişten gelen tecrübelerimizi hem de son te

Ankara Kazan Vidanjör Hizmetleri

Vidanjör kamyonlarını ve diğer makinaları düzenli olarak kullanan bir işletme sahibiyseniz, ekipmanı Kazan Vidanjör Hizmeti ile kiralamak v

Kazısız Boru Yenileme ve Tamiri

Kazısız Boru Yenileme ve Tamiri (Ankatem) Kanalizasyon Borularının Görüntülenmesi ve Tamiri – Yenilikçi Çözüm Birçoğumuz hizmet ver

Ankara Kanal Açma Hizmetleri

Kanalizasyon sistemleri insanların hayatını kolaylaştıran ve birçok sağlık sorununun çıkmasını engelleyen en önemli icatlardan biridir.