Ankara Kırmadan Pimaş Açma

Ankara Kırmadan Pimaş Açma

Şirketimiz; kullandığı yeni teknolojiler sayesinde Ankara Kırmadan Pimaş Açma hizmetleri sunmaktadır. Tıkanıklığın neden nasıl olduğunu anlamak için kazmak, kırmak yerine görüntüleme araçlarımız ile sorunun kaynağını tespit ediyoruz ve kırmadan tıkanmış olan pimaşları açıyoruz. Hem zaman hem maddi olarak size fayda sağlamış oluyoruz.

Ankara Kırmadan Pimaş Açma Firmaları

Ankara da kurulan şirketimiz, Kırmadan Pimaç Açma Firmaları için de hizmet vermeye devam ediyoruz. Kanal Açma ve Temizleme konusunda uzmanlaşmış tecrübeli personellerimiz ile 7/24 gelen çağrılara destek oluyoruz. Saha ekiplerimiz sayesinde kısa süre için de sorunlu olan bölgeye ulaşıyoruz.  Pimaş borular ev, işyeri ve yerleşim yerlerinin atık su ve kanalizasyon giderlerin şehir ana şebekesine taşıyan çeşitli ebatlardaki plastik borulardır. Ana şebekenin dışındaki alt yapı borularının çoğunluğu Pimaş borulardan oluşmaktadır. Başka bir tanımla alt yapının kılcal damarlarıdır desek yanlış bir tanım yapmış olmayız.

Pimaş plastik borular üretilmeden önce eski zamanlarda bu boruların görevini ‘künk’ dediğimin beton döküm borular yerine getiriyordu. Teknolojinin gelişmesiyle üretilen plastik borular hem maliyet ve iş gücü bakımından hem de uzun yıllar dayanma özellikleriyle alt yapının vazgeçilmez yapı elemanlarından olmuştur. Alt yapı sorunlarının en büyük zorluğu arıza tespit aşamasıdır. Eskiden arıza tespiti boru içine gönderilen ‘kılavuz’ dediğimiz uzun kıvrak yaylarla yapılırdır. Bu teknik tıkanan yeri bulsa da ‘tıkayan malzemeyi’ tespit edemediği için üst yapı kazılarak arızaya müdahale ediliyordu. Bu hem iş gücü kaybına hem de zaman kaybına neden oluyordu.

Ankara Kırmadan Pimaş Açma

Ankara Kırmadan Pimaş Açma

Kırmadan Pimaş Açma İşlemi Yüksek Maliyetli Midir?

Yaşanılan tıkanıklıklarda bazen dışarıdan destek almanın yüksek maliyetli olduğunu düşünürüz. Aski ve Belediye ekiplerinin verdiği fiyatlar ile aynı hizmeti vermekteyiz. Ankara Kırmadan Pimaş Açma hizmeti de bu fiyatlara ve ücretlere dahildir. Ek maliyet gerektirmez, bilakis amandan ve emek gücünden daha az yararlanıldığı için fiyatların daha uygun olmasını sağlamaktadır. Sorunsuz üst yapı yani şehir hayatı sorunsuz alt yapılarla mümkündür. Her ne kadar alt yapılar kusursuz olsa da bazen sorunlarla yüz yüze kalmak zorunda kalıyoruz. İş yerimizde veya evimizde tıkanan tuvalet giderleri, mutfak ya da banyo giderlerinde tıkanıklık yaşayabiliyoruz. Bu sorun eskilerden birkaç günümüzü alırken artık günümüz de birkaç saat içinde çözüme kavuşacak kadar küçük sorunlar haline gelmiştir.

Teknik imkanların ve ekipmanların gelişmesiyle yaşadığımız boru tıkanıklarını artık kırmadan, kameralı kılavuz hortumlarla boru içi görüntüleme sistemleri sayesinde hangi mesafenin ne ile tıkandığını tespit edebilecek makinalar bu alanda büyük bir eksikliği doldurmuştur. Tıkanan yerin tespiti her zaman en zor süreçtir. Işıklı kameralar ile sorun yaratan materyal ya su basınçlı makinalar ile ya da emiş gücü yüksek ekipmanlar ile kolayca tespit edilip giderilir.

Sıhhi tesisat sektöründe teknolojik araçların kullanılması her geçen gün artmaktadır. Kuka, vidanjör gibi değişik basınç ve emiş gücüne sahip araçlar kırmadan pimaş boruları açması ile her türlü soruna kolayca kısa bir zamanda müdahale edilebilir hale gelmiştir. Ev ve işyerlerimizde tıkanan pimaş borular genelde düşük basınç ya da emiş gücü gerektiren araçlara ihtiyaç duyar. Borular zarar görmeden herhangi bir maddi hasar ortaya çıkarmadan kısa bir zaman içinde sorun çözüme kavuşturulur. Burada önemli olan arızaya göre araç seçimidir. Kırmadan Pimaş Boruları Açmak için arızanın tespitinden sonra gerekli aracı kullanmak çok önemlidir. Özellikle ev ve iş yerlerindeki borular küçük ebatlı olduğu için ihtiyaç duyulan basınç ya da emiş gücü iyi hesaplanmalıdır. Fazla basınç uygulandığında boruları patlatma ihtimali vardır. Aynı şey emiş gücü için de geçerlidir. Dolayısıyla kırmadan pimaş boruları açmak belli bir tecrübe ve bilgiyi gerektirir.

Kırmadan Pimaş Açma

Kırmadan Pimaş Açma

Kırmadan Pimaş Açma İşleminde Borular Uzun Süre Dayanır Mı?

Alt yapı sorunları ertelenebilir veya ötelenebilir sorunlar değildir. Çünkü şahsi bir sorununuz kamusal bir sorun haline kısa sürede dönüşebilir. Bu yüzden ihmal edilmeye ve ertelenmeye gelmeyecek kadar önem arz eden bir özellikleri vardır. Evinizde tıkanan bir pimaş sorununa zamanında müdahale etmezseniz sorun sizin olmaktan çıkar. Sizde tıkanan bir boru tıkanması komşularınızı da etkiler. Dolayısıyla sizin sebep olduğunuz soruna veya zarara komşunuzda ortak olmuş olur. Kırmadan Pimaş Açma işlemi borularınıza herhangi bi zarar vermez, borularınız eğer zarar görmemiş sadece tıkanmış ise mevcut ömürleri ne kadarsa o kadar dayanırlar. Bizim yaptığımız işlem sadece tıkalı pimaşı açmaktır.

Hem kamuya ait alt yapı sorunları hem de şahsi sorunlarınızın bir an önce çözülmesi gerekmektedir.

Önceden kırmadan pimaş borularını açmak imkansızdı diyebiliriz. Tamiri gözümüzde büyür adeta ev ve iş yerimiz inşaat şantiyesine dönerdi. Kırılan betonlar, tıkanan borular, yenilenen tesisatlar ciddi ekonomik kayıplara neden olurdu. Şimdilerde artık kırmadan pimaş borularını açmak çok kolay. Kırmadan, dökmeden, herhangi bir ekonomik kayba neden olmadan kısa sürece işinde uzman bir usta ve doğru ekipmanlar ile çok kısa sürede çözülebilecek kadar basit sorunlar haline gelmiştir.

Alt yapı sorunları çok ciddi sorunlardır. Sebep oldukları zarar zamanında müdahale edilmezse büyük olabilir. Bu yüzden işinde uzman gerekli ekip ve ekipmanlara sahip firmalardan hizmet satın almaya dikkat etmeliyiz. Yanlış firma seçimi bizi hem zaman hem de maddi olarak büyük zararlara uğratabilir.

Bu karmaşık ve tespiti güç sorunun çözümü karşılığında talep edilen ücreti göz önüne alırsak gerçekten bütçemizi zorlayacak miktarda olmadığını göreceğiz.

Benzer Yazılar

Balgat Kanal Açma

Balgat Kanal Açma – Logar Temizleme Ankara da verilen altyapı hizmetlerimiz içinde yer alan; Balgat Kanal Açma işlemleri tıkalı olan alan

Vidanjör Ankara

Vidanjör Ankara vidanjör kamyonlara aşina olan ve bu hizmeti kendi iş yerlerine eklemek isteyen kanalizasyon müteahhitleri , tam bir satın alma

Büyük Vidanjör

Büyük Vidanjör (Ankara) Tuvalet tıkanıklığı mı kabusunuz? Logarlar mı doldu taştı? Foseptik çukurunuz mu taştı? Panik yapmayın, Büyü

Tıkalı Lavabo Açma Ankara

Tıkalı Lavabo Açma Ankara Firmaları Tıkalı Lavabo Açma Ankara hizmeti almak istediğinizde şirketimiz 30 dakika içinde yanınızda. İster ev

Kanal Açma Kaç Para

Kanal Açma Kaç Para? Aski ve Belediye ekiplerinin tıkanıklık başına ücret aldığını bilmenizi isteriz. Bu nedenle sadece özel vidanjör fi

Vidanjör Hizmeti

Vidanjör Hizmeti-Ankatem Şirketimiz kurumsal ve Profesyonel olarak Vidanjör Hizmeti vermektedir. Firmamıza ait büyük ve küçük Vidanjör araç