Bina Kanalizasyon Tıkanıklığı

Bina Kanalizasyon Tıkanıklığı (Ankara)

Oluşan sorunların hemen hemen hepsi oturduğumuz mülklerde meydana gelir. Bunun nedenlerini ilerleyen bölümlerde aktaracağız. Ancak öncelikle Bina Kanalizasyon Tıkanıklığı neden olur, bu sorun ile karşılaştığında kimleri aramlasınız? Sorularına yanıt verelim.

Yazı İçeriği;

  1. Binalarda Tıkanmalar Neden Olur?
  2. Oluşan Tıkanıklık İçin Kimi Aramalıyım?
  3. Ankarada Bina Tıkanıklığının Çok Görüldüğü Bölgeler
  4. Özel Vidanjör Firmaları
  5. Binada Oluşan Tıkanıklığı Açma Ücretleri

Öncelikle binalarda oluşan tıkanıklıkların başında tuvalete atılan tuvalet kağıdı gelmektedir. Bu konu oldukça önemlidir. Birçoğumuz maalesef tuvalet giderlerini çöp kutusu zannetmektedirler. Bu son dece yanlış bir davranıştır.

Giderlere atılan tuvalet kağıtlarını sadece bir dairenin atığını düşünmeyin. Örneğin 12 dairelik bir apartmanda günülük olarak her daire belirli ölçüde tuvalet kağıdını attığında borularda biriken kağıtları düşünebiliyor musunuz? İşte bu biriken tuvalet kağıtları zamanla taş görevi görmeye başlar. Çözümü ise Vidanjör ile basınçlı su kullanmak sureti ile açmaktır.

Bina Kanalizasyon Tıkanıklığı (Özel Vidanjör Firmaları)

2. bölümde sizlerin en çok merak ettiği konu üzerinde durmak istiyoruz. Bina Kanalizasyon Tıkanıklığı olduğunda kimleri aramalıyım?

Bu soru için Ankaradan örnek vermek istiyoruz. Bina ya da özel mülkünüzde oluşan tıkanmalara örnek verelim öncelikle;

  • Tuvalet Tıkanıklığı
  • Logar Temizleme ve Tıkanıklık
  • Kanalizasyon Borusu Açma
  • Bina Gider Tıkanıklığı

Yukarıda saydığımız durumlarda kimleri arayalım diye düşünmenize gerek yok. Aski ve Belediye ekiplerini arayabilirsiniz. Ankara Büyüksehir Belediyesi‘ne bağlı Beyaz Masa 153 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Diğer yöntem ise bizim gibi hizmet veren Özel Vidanjör Firmalarını aramak. Avantajı anında yanınızda olmaları. Özel oldukları için zaman kavramı yoktur. Öncelikleri resmi kurumlardan daha iyi olacaklardır. Örneğin, Aski ekipleri 3 ila 9 saat arasında sizlerin yanına gelebilir. (Çağrıyı aldıkları anda). Bu süre nadirde olsa daha kısa olabiliyor. Ancak Özel Kanal Açma ekipleri, fiyatta anlaştığınız takdirde en geç 30 dakika içinde yanınızda olacaklardır. Kanalizasyon Tıkanıklığı sorunlarında da zaman çok önemlidir. Kimse lağım taşan bir yerde uzun süre bulunmak istemez. Heleki yaşadığı mülkünde.

Bina Kanalizasyon Tıkanıklığı (Neden Olur)

Bina Kanalizasyon Tıkanıklığı

Bina Kanalizasyon Tıkanıklığı

Şehir yaşamının temel yapı taşı olan uzun bina ve yüksek apartmanlar kalabalık ailelerin barınması için tasarlanmış olup bina kanalizasyon tıkanıklığı durumları da acilen çözümlenmelidir. Binaların özellikle gider boru aksamları ve kanalizasyon yapılarının düzenli olabilmesi için profesyonel ekipler bu alanda gerekli yönlendirmeleri düzenli bir şekilde yapar. Binaların genel yapısına uygun cihaz ve makinelerin getirilmesiyle tüm aşamalar en düzenli şekilde yapılır

Kanalizasyonlarda Tıkanıklık Sorunları

Bina kanalizasyon tıkanıklıklarının yaşanmaması için bazı önemli noktalar vardır. Özellikle yabancı cisimlerin kaçırılmasıyla tıkanan boruların temizliği en düzenli şekilde yapılır. Kanalizasyonların tıkanıklıklarına neden olan tüm faktörlerin ortadan kaldırılması ve gereken çözümlerin yapılması uzmanların öngörüleriyle yapılır. Özel cihaz ve makinelerle tıkanıklıkların giderilmesi artık çok daha kolay ve sistemlidir.

Kanalizasyonlarda Tıkanıklıklara Çözüm

Kanalizasyonların yaşattığı tıkanıklar fiziki açıdan her zaman kötü görüntülere neden olsa da doğru müdahalelerle bu durum ortadan hemen kalkar. Tıkanan borulardan taşan pis su ve tortuları gidermek için tüm adımlar atılır. Doğru firmalarla iletişime geçerek yaşanabilecek sorunların önüne hemen geçin.

Deformeye Bağlı Kanalizasyon Tıkanıklıkları

Zamanla boruların ve tesisatın deforme olmasından dolayı tıkanıklıkların olması kullanıcıların moralini bozsa da acil çözümler her zaman var olmaya devam eder. Bina kanalizasyon tıkanıklarının yaşanmaması için önceden alınan tedbirler her zaman çok önemlidir. Binaların kanalizasyon takibi uzmanlarca belli dönemlerde yapılır.

Benzer Yazılar

Bodrum Gider Açma

Bodrum Gider Açma (Acil Vidanjör) Muğla’da yaşıyorsanız ve tıkanmış bir gider sorunu yaşıyorsanız, Bodrum Gider Açma ekibi olan Ank

Gölbaşı Vidanjör

Gölbaşı Vidanjör hizmetlerimiz, Ankara ve Türkiye geneli şirketlere ve müteahhitlere vidanjör kamyon kiralama konusunda uzmanlaşmıştır!

Belediye Vidanjör

Ankara Belediye Vidanjör Evinizde yada iş yerinizde yaşadığınız tıkanıklık sorunları için Ankara Belediye Vidanjör Hizmetlerini arayabili

Beypazarı Vidanjör

Beypazarı Vidanjör Ankara merkeze uzak olsada, şirketimiz kurumsal kimliği ile Beypazarı Vidanjör hizmetleri de vermektedir. Şirketimize ait bi

Kanalizasyon Logarı Açma

Ankara Kanalizasyon Logarı Açma Tıkanan kanallarınız olduğunda Ankara Kanalizasyon Logarı Açma ekibi olarak hazır beklediğimizi bilmenizi is

Sincan Tıkanıklık Açma

Kanalizasyon sorunlarının başında ev içinde oluşan sorunlar gelir. Şirketimiz; Ankaranın tüm bölgeleri başta Sincan Tıkanıklık Açma hiz