Çayyolu Lavabo Açma

Çayyolu Lavabo Açma

Mutfak ya da banyo hangisi olduğu önemli değil. Önemli olan tıkanmaları. Peki Ankara‘da ki evinizde lavabolar tıkandığında ne yapacaksınız? Tabii ki Çayyolu Lavabo Açma ekiplerini arayacaksınız. Ben kendim hallederim mi diyorsunuz? O zaman evde lavabo açma yöntemleri yazımızı okumanız size fayda sağlayacaktır.

Yazı İçeriği;

  1. Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?
  2. Lavabo Açma Maliyetleri
  3. Lavabo Tıkanıklığı İçin Kimleri Aramamalısınız?

Tıkanmış bir lavabo ciddi bir sorun haline gelebilir. Psikolojik sorun olmasının yanında maddi de sorunlar doğurabilir. Bu sebeple gerek lavabo tıkanıklığının önüne geçme gerekse bu durumla karşılaşıldığında en uygun en hızlı nasıl çözüm bulunura odaklanmak gerekir. Yazımızda lavabo açma işlemlerine ilişkin birçok öneri ve bu önerilerin mali boyutuna yer vereceğiz.

Evde Lavabo Nasıl Açılır?

Bir lavabonun tıkanıklığını açmanın birden fazla yolu vardır. Bu yazıda, size en uygun en hızlı ve en az maliyetli yollardan başlayarak bir yol haritası çizeceğiz. Tıkanmış bir lavaboyla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken ilk adım, yiyecek veya kahve telvesi gibi bir tıkanıklığın sorunun kaynağı olmadığından emin olmaktır. Tıkanıklıkları kontrol etmek için, varsa tıpaları veya kauçuk contayı yuvasından çıkararak mutfak tahliyesini açın. Tıkanıklığın nedeni öğrenmek için ve görünür kılmak adına bir fener de kullanabilirsiniz. Bazı eski lavabolarda, tahliye kapanını çıkarmak için bir tornavidaya da gereksinim duyabilirsiniz.

Çayyolu Lavabo Açma

Çayyolu Lavabo Açma

Çayyolu Lavabo Açma (Fiyatları)

Bazı durumlarda lavaboların açılması çok uzun sürebilir. Zahmetli olabilir. Bu durum Çayyolu Lavabo Açma Fiyatları nı etkiler. Soruna sebeb olacak durumlar maliyetleri belirler. Bu nedenle bir ustanın detaylı inceleme yapması durumunda lava açma fiyatları vermesini isteyebilirsiniz.

Tıkanıklığa sebebiyet veren şey ciddi boyutta olmaz ise bu yöntem lavabonun açılmasını sağlayacaktır ve size maddi bir külfeti olmayacaktır. Yani bu yöntemde maliyet sıfırdır. Bir sonraki yöntemimiz bir piston kullanmak. Ancak önceliğimiz sıhhi amaçlar için, banyo ve mutfak için ayrı ayrı pistonlarınız olduğundan emin olmaktır. Lavaboda birikmiş su varsa ilk önce bu suyu başka bir kap yardımıyla boşaltmalısınız. Daha sonra pitonu aşağı yukarı hızlı bir şekilde hareket ettirerek lavabo deliğine güç uygulamalısınız. Uygulanan basınç lavaboyu tıkayan nesnenin kütlesinden fazla ise bu basınç yardımıyla tıkanıklığa neden olan şey borulardan atılabilir.

Bu yöntemin de uygulanması hem zaman hem de maddi açıdan sizleri zora sokmayacaktır. Bu yöntemi kullandığınızda başarılı olursanız tıkanıklığın açıldığını ve pistondaki suyun emildiğini ve borudan hareket ederken oluşturduğu sesi duyacaksınız. Bu noktada boruların temizlenmesi için lavaboya sıcak su dökmenizi öneririz. Elinizde ne pistonunuz var ne de başka bir materyaliniz. O zaman denemeniz gereken yöntem ise tıkanmış lavaboya sadece sıcak su ve sofra tuzu dökmek olabilir. Bunun içinde yine yapmanız gereken ilk adım lavaboda birikmiş suyu bir bardak ya da bir kap yardımıyla tahliye etmek olmalıdır.

Çayyolu Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Daha sonra sıcak suyu güvenliğinizi tahliye atmadan lavaboya dökün ve ardından yaklaşık üç yemek kaşığı kadar sofra tuzu dökün ve ardından yeniden sıcak su dökün ve bir süre bekleyin. İşe yaraması durumunda suyun lavabo deliğinden gittiğini görecekseniz. Gördüğünüz gibi bu yöntemde de herhangi bir maddi desteğe gereksinim duymazsınız. Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, en sık kullanılan yöntem ise kabartma tozu ve sirke karışımıdır.

Kabartma tozu ve sirke karışımı, herhangi bir kimyasal içermediğinden ve genel olarak her evde bulunan malzemelerden oluştuğundan en çok tercih edilen yöntemlerdendir. İhtiyacınız olan tek şey karbonat ve beyaz sirke. Her zaman olduğu gibi, biriken suyu boşaltın. Lavabo deliğine bir bardak kabartma tozu dökün ve bir bardak beyaz sirke ekleyin. Kombinasyon çözeltinin kabarcıklanmasına neden olan kimyasal bir reaksiyon başlatacaktır. Bir süre bekledikten sonra sıcak suyu açın kalan birikintilerin akmasını sağlayın.

Umarız Çayyolu Lavabo Açma ve genel lavabo tıkanıklığı açma konusunda bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Eğer burada yazan bilgilere rağmen aklınızda bir soru işareti varsa bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Sıhhi Tesisat Sızıntıları En Sık Nerede Oluşur?

Sıhhi Tesisat Sızıntıları En Sık Nerede Oluşur?

Anıttepe Tuvalet Açma

Anıttepe Tuvalet Açma (Ankatem) Ankara’nın güzide ilçelerinden biri olan Çankaya, temizlik ve hijyen konularında öncü olan Anıttepe Ma

Ankara Logar Açma Hizmeti

Şehirlerde yaşamanın pek çok nedeni vardır. Onlar sadece ticaretin önemli merkezi değil, aynı zamanda sanat ve kültüre de erişimi vardır.

Ankara Kanalizasyon Açma Ve Temizleme

Ankara Kanalizasyon Açma Ve Temizleme Altyapı sektöründe 50 yıldır Ankara Kanalizasyon Açma Ve Temizleme hizmetleri sunuyoruz. Vidanjör Firmal

Vidanjör İle Logar Temizleme

Vidanjörle Logar Temizleme Ankara Şirketimiz  Vidanjör ile Logar Temizleme hizmetlerini uzun yıllar boyunca vermektedir. Logarlarda oluşan sorun

Kanalizasyon Periyodik Bakım

Kanalizasyon Periyodik Bakım (Ankara) Şirketimizin Ankara’da sunduğu Kanalizasyon Periyodik Bakımı hakkında detaylı bir blog yazısı haz