Çayyolu Lavabo Açma

Çayyolu Lavabo Açma

Mutfak ya da banyo hangisi olduğu önemli değil. Önemli olan tıkanmaları. Peki Ankara‘da ki evinizde lavabolar tıkandığında ne yapacaksınız? Tabii ki Çayyolu Lavabo Açma ekiplerini arayacaksınız. Ben kendim hallederim mi diyorsunuz? O zaman evde lavabo açma yöntemleri yazımızı okumanız size fayda sağlayacaktır.

Yazı İçeriği;

  1. Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?
  2. Lavabo Açma Maliyetleri
  3. Lavabo Tıkanıklığı İçin Kimleri Aramamalısınız?

Tıkanmış bir lavabo ciddi bir sorun haline gelebilir. Psikolojik sorun olmasının yanında maddi de sorunlar doğurabilir. Bu sebeple gerek lavabo tıkanıklığının önüne geçme gerekse bu durumla karşılaşıldığında en uygun en hızlı nasıl çözüm bulunura odaklanmak gerekir. Yazımızda lavabo açma işlemlerine ilişkin birçok öneri ve bu önerilerin mali boyutuna yer vereceğiz.

Evde Lavabo Nasıl Açılır?

Bir lavabonun tıkanıklığını açmanın birden fazla yolu vardır. Bu yazıda, size en uygun en hızlı ve en az maliyetli yollardan başlayarak bir yol haritası çizeceğiz. Tıkanmış bir lavaboyla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken ilk adım, yiyecek veya kahve telvesi gibi bir tıkanıklığın sorunun kaynağı olmadığından emin olmaktır. Tıkanıklıkları kontrol etmek için, varsa tıpaları veya kauçuk contayı yuvasından çıkararak mutfak tahliyesini açın. Tıkanıklığın nedeni öğrenmek için ve görünür kılmak adına bir fener de kullanabilirsiniz. Bazı eski lavabolarda, tahliye kapanını çıkarmak için bir tornavidaya da gereksinim duyabilirsiniz.

Çayyolu Lavabo Açma

Çayyolu Lavabo Açma

Çayyolu Lavabo Açma (Fiyatları)

Bazı durumlarda lavaboların açılması çok uzun sürebilir. Zahmetli olabilir. Bu durum Çayyolu Lavabo Açma Fiyatları nı etkiler. Soruna sebeb olacak durumlar maliyetleri belirler. Bu nedenle bir ustanın detaylı inceleme yapması durumunda lava açma fiyatları vermesini isteyebilirsiniz.

Tıkanıklığa sebebiyet veren şey ciddi boyutta olmaz ise bu yöntem lavabonun açılmasını sağlayacaktır ve size maddi bir külfeti olmayacaktır. Yani bu yöntemde maliyet sıfırdır. Bir sonraki yöntemimiz bir piston kullanmak. Ancak önceliğimiz sıhhi amaçlar için, banyo ve mutfak için ayrı ayrı pistonlarınız olduğundan emin olmaktır. Lavaboda birikmiş su varsa ilk önce bu suyu başka bir kap yardımıyla boşaltmalısınız. Daha sonra pitonu aşağı yukarı hızlı bir şekilde hareket ettirerek lavabo deliğine güç uygulamalısınız. Uygulanan basınç lavaboyu tıkayan nesnenin kütlesinden fazla ise bu basınç yardımıyla tıkanıklığa neden olan şey borulardan atılabilir.

Bu yöntemin de uygulanması hem zaman hem de maddi açıdan sizleri zora sokmayacaktır. Bu yöntemi kullandığınızda başarılı olursanız tıkanıklığın açıldığını ve pistondaki suyun emildiğini ve borudan hareket ederken oluşturduğu sesi duyacaksınız. Bu noktada boruların temizlenmesi için lavaboya sıcak su dökmenizi öneririz. Elinizde ne pistonunuz var ne de başka bir materyaliniz. O zaman denemeniz gereken yöntem ise tıkanmış lavaboya sadece sıcak su ve sofra tuzu dökmek olabilir. Bunun içinde yine yapmanız gereken ilk adım lavaboda birikmiş suyu bir bardak ya da bir kap yardımıyla tahliye etmek olmalıdır.

Çayyolu Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Daha sonra sıcak suyu güvenliğinizi tahliye atmadan lavaboya dökün ve ardından yaklaşık üç yemek kaşığı kadar sofra tuzu dökün ve ardından yeniden sıcak su dökün ve bir süre bekleyin. İşe yaraması durumunda suyun lavabo deliğinden gittiğini görecekseniz. Gördüğünüz gibi bu yöntemde de herhangi bir maddi desteğe gereksinim duymazsınız. Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, en sık kullanılan yöntem ise kabartma tozu ve sirke karışımıdır.

Kabartma tozu ve sirke karışımı, herhangi bir kimyasal içermediğinden ve genel olarak her evde bulunan malzemelerden oluştuğundan en çok tercih edilen yöntemlerdendir. İhtiyacınız olan tek şey karbonat ve beyaz sirke. Her zaman olduğu gibi, biriken suyu boşaltın. Lavabo deliğine bir bardak kabartma tozu dökün ve bir bardak beyaz sirke ekleyin. Kombinasyon çözeltinin kabarcıklanmasına neden olan kimyasal bir reaksiyon başlatacaktır. Bir süre bekledikten sonra sıcak suyu açın kalan birikintilerin akmasını sağlayın.

Umarız Çayyolu Lavabo Açma ve genel lavabo tıkanıklığı açma konusunda bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Eğer burada yazan bilgilere rağmen aklınızda bir soru işareti varsa bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İzmir Kanalizasyon Arıtma Odası Temizleme

İzmir Kanalizasyon Arıtma Odası Temizleme İzmir Kanalizasyon Arıtma Odası Temizliği – Şehir Sağlığı İçin Önemli Bir Hizmet İzmir

Kanalizasyon Boruları Çökme Tamir

Kanalizasyon Boruları Çökme Tamir İşlemleri Kanalizasyon Boruları Çökme ve Tamir hizmetlerimizden kısa bahsetmek isteriz. Şirketimiz Ankara

Logar Tıkanıklığı Açma Aski

Logar Tıkanıklığı Açma Aski Ankara ve ülke geneli hizmet veren şirketimiz Logar Tıkanıklığı Açma Aski aramları için de çalışma yapm

Kanal Açma Düzenli Bakım

Kanal Açma Düzenli Bakım Batıkent Kanal Açma ve Temizleme işlemlerinde tecrübeli bir firmadan hizmet almanız çok önemlidir. Çok kısa süre

Kameralı Logar Açma

Kameralı Logar Açma Ankara İşi bilenle bilmeyeni, işine yatırım yapanla yapmayanı ayıran hizmetin adıdır Kameralı Logar Açma. Birçok alt

Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir? Evim evim güzel evim. Evinizde huzur çok önemlidir. Birçok şey bu huzuru bozabilir ve çözüm