En İyi Lavabo Açıcı Hangisi

En İyi Lavabo Açıcı Hangisi?

Evinizdeki ya da iş yerinizde ki yavaş akan veya tıkanmış bir lavabo giderden daha az şey daha sinir bozucudur. Bu durumu yaşayanların ortak sorusu En İyi Lavabo Açıcı Hangisi? İşte bu yazımızda da bu soruların yanıtlarını bulacağız.

İster saçtan, ister mutfak yağından veya tuvalet kağıdından kaynaklansın, giderde birikme borularınıza zarar verebilir. Bu durumda da çağıracağınız Tıkanıklık Açma Ustası işe almanıza neden olabilir. Neyse ki, piyasada her tür gideri açmaya yetecek kadar güçlü birçok etkili lavabo açma ve temizleyeci kimyasal maddeler vardır.

Duş teknesinin ya da lavaboların dibinde biriken ve gitmeyen su sesi herkesin sinirlerini bozabilir. Saç ve sabun birikmesi, bir tahliye açıcı kullanılarak açılabilen en yaygın suçlulardan bazılarıdır. Tıkanıklığın türüne bağlı olarak, enzim, kostik veya asidik açıcılar arasından seçim yapabileceğiniz üç farklı temizleyici türü vardır.

Bunlar;

  • Asidik: Asidik drenaj açıcıları hidroklorik veya sülfürik asitlerle yapılır. Bu tip gider açıcı, yağ tıkanıklıkları, ağır hizmet tipi saç birikmesi, organik atıklar, sabun köpüğü veya duş veya mutfak lavabosundaki sert tıkanıklıklar için en iyisidir. Kimyasal yapıları nedeniyle tıkanıklıkları çözme etkinlikleri neredeyse eşsizdir. Bu temizleyicinin gücü eski borulara zarar verebileceğinden, en iyi ev veya ticari ortamda daha yeni borularda kullanılırlar. Kullanıcılar bu açıcıyı kullanırken koruyucu giysiler giymelidir.
  • Kostik: Sodyum hidroksit veya diğer alkali bileşenlerle yapılan kostik temizleyiciler, yağ, gıda parçacıkları, saç veya diğer doğal oluşum türlerindeki tıkanıklıkları giderebilir. Kostik açıcılar, çöp atma, septik sistemler ve pirinç, çelik veya benzeri malzemeler hariç çoğu yeni boruda kullanılabilir. Kostik bir tahliye açacağı, asidik açıcılar kadar güçlü değildir ve tıkanıklıkları ortadan kaldırması daha uzun sürer.
  • Enzim: Enzim temizleyiciler, borularda oluşan organik tıkanıklıkları temizlemek için bakterileri kullanır. Duşlardan veya lavabodan saç veya diğer küçük şeyler gibi tıkanıklıklardan kurtulmak için kullanılabilirler, ancak yağ veya kalın tıkanıklıkları ortadan kaldıracak kadar güçlü değildirler. Bir enzim tahliye açıcının kullanımı güvenlidir ve koruyucu donanım kullanımını garanti eden zararlı maddeler içermez.
En İyi Lavabo Açıcı Hangisi

En İyi Lavabo Açıcı Hangisi

En İyi Lavabo Açıcı Hangisi (Doğal Yöntemler)

Lavabolarımız zaman zaman tıkanabilir. Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini bu yazımızda anlatacağız. Bulunduğumuz konumda altyapı sorunu vb sorunlardan dolayı lavabomuzdaki tıkanma durumu artabilir. Şebeke kaynaklı olmayıp bilinçsiz olarak attığımız atıklar da lavabomuzu zorlar ve tıkanmaya sebep olabilir. Bu sorunun hemen çözülmemesi durumunda maddi kayıplarımızda fazlalık  gösterir. Bu gibi tıkanıklık durumunda geleneksel yöntemler işe yaramadığında  kimyasallar yöntemler akıllara gelen ilk yöntemler arasındadır. Peki ya bunlar nelerdir?

Bu durumda kullanılan kimyasallar, sıvı ya da jel formda olup çoğu zaman tercih edilir. Lavabolarımız tıkandığı zaman yapacağımız işlemler iş güvenliği açısından da önemlidir. İşleme başlamadan önce mutlaka bulunduğumuz bölgeyi solunum sıkıntısı yaşamamak için havalandırmamız lazım ve maske kullanmaya özen göstermeliyiz. Vücudumuzda ellerimizde kimyasalın vereceği sıkıntıyı yaşamamak için eldiven  kullanmaya özen göstermeliyiz.

Kimyasal olan bu yöntemler esnasında kimyasalların bize vereceği zararları önlemek için dikkatli olmalıyız. En İyi Lavabo Açıcı Hangisi için tek bir cevap olarak şudur diyemeyiz. Birçok iyi olan kimyasallar vardarı. Tabii bunun yanında pek çok doğal yöntemde vardır. Kimyasal olan yöntemler işe yaramadığında artık kendimizi zorlamamalı sağlığımızı tehlikeye atmamak adına profesyonel olarak destek almalıyız. Lavabolarımızda ki bu sorunlar zaman zaman artabilir ve ilk sorun başladığı zamanla aynı durumla karşılaşmayız. Sorun büyüyerek hem bize hem de binamızda yaşayan insanlara yansıyabilir.

Bu durumun yaşanmaması ve çevremize zarar vermemesi adına  mutlaka sorunlarımızın ilk başladığı dönemde sorunlarımız artmadan profesyonel olarak fikir almamız ve mutlaka önlemlerimizi almalıyız.

En İyi Lavabo Açıcı Hangisi (Tavsiye)

Kimyasallar kullanım sırasında bize zararından dolayı ve lavabo borularımızda sıkıntı yaşayabileceğimizden dolayı aslında önerilmiyor. Borularımızın kimyasallardan dolayı erimesi ve borularımızın yıpranması durumunda  sorunlarımız daha büyüyebilir  ve maddi kayıplarımız artabilir.

Bu sorunların çözülemediği zaman büyüyen sorunlarda firmaların daha donanımlı ve profesyonel malzemelerle sorunu hemen çözecek olup sonradan yaşanabilecek durumları önleyecektir.

Bu gibi durumlarda öncelikle sağlığımızı düşünmeli ve tek başımıza çözemediğimiz de profesyonel olarak destek almamız gerektiğini unutmamalıyız. Bu durumları yaşamamak için önce firmalar için araştırma yapılmalı ve bize destek olabilecek en uygun firmayı bulmamız gerekmektedir. Bu sorunlar hafife alınmamalı ve bilgili insanlar ile çalışmamız gerektiğini unutmamalıyız.  Uzman kişi ve bilgili firmalarla daha da mutlu olacağımızı unutmayalım.

Benzer Yazılar

2022 Kanal Açma Ücretleri

Ülkemizde petrol ürünlerine gelen zamlardan sektörümüzde etkilendi maalesef. Bu nedenle 2022 Kanal Açma Ücretleri için de şirketimiz fiyat g

Güneşevler Tuvalet Açma

Güneşevler Tuvalet Açma (Ankatem) Günlük hayatımızda tuvaletler, sağlık ve hijyen açısından önemli bir role sahiptir. Ancak, zaman zaman

Mamak Lavabo Açma

Mamak Lavabo Açma Firmaları Evinizde oluşan tıkanıklıklar için yaşadığınız bölgeye, 30 dakika da gelecek Mamak Lavabo Açma Firmaları ar

Lağım Temizleme Aracı

Lağım Temizleme Aracı vidanjör, sıvı veya kuru, tehlikeli ve tehlikesiz malzemelerin düzenli veya acil olarak toplanması ve taşınması

Sincan Kanalizasyon Açma

Sincan Kanalizasyon Açma (Hizmetleri) Ankaranın en yoğun ve kalabalık bölgesinde nasıl çalıştığımızı ileteceğiz. Bizi aramadan önce ak

Ankara Logar Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Ankara Logar Tıkanıklığı Açma Fiyatları Kanalizasyon sorunlarında tıkanıklığı tespit etmek en zor süreçtir. Zaten bu duruma göre Ankar