Kanalizasyon Açma Yöntemleri

Kanalizasyon Açma Yöntemleri (Kanal Açma)

Ankara ve diğer illerde yaşanan kanalizasyon sorunlarında herkes neler yapılması gerektiğini bilmez. Kanalizasyon Açma Yöntemleri hakkında bilmediğiniz soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Yazı İçeriği;

 1. Ankara Kanal Açma
 2. Kanal Neden Tıkanır?
 3. Kanal Açma İçin Kimleri Aramlıyım?
 4. Kanal Açma Makinası
 5. Tıkanan Kanalı Nasıl Anlarsınız?

Bina giderlerinde meydana gelen tıkanmalar, insanların yaşam konforlarını olumsuz yönde etkiler. Bu sebeple, tıkalı kanalın bir an önce açılması gereklidir. Ankara’da kanal sorunu olan bina sakinleri kaliteli hizmetten asla taviz vermeyen firmayla iletişime geçiyorlar. Ankara Vidanjör, uzman personeli ve teknolojik ekipmanı sayesinde, kanal tıkanıklığını çok kısa sürede ve kalıcı olarak çözüyor.

Kanal Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Bina giderlerinde oluşan tıkanma, bazı ön belirtiler verir. Bu belirtilerin başında gelen, kokudur. Tuvalet ve banyolardan, keskin bir koku gelir. Bunun sonrasında ise tuvalet ve lavabolarda taşma görülür. Özellikle alt katlarda yaşayan kişiler, ciddi anlamda mağdur olurlar. Bu taşmaların sebebi, kanalda oluşan tıkanmadır.

Kanalizasyon Açma Yöntemleri (Kazılı ve Kazısız)

Birçok şirket farklı yöntemler uygulayarak Kanalizasyon Açma Yöntemleri süreçlerini yürütebilirler. Günümüzde en çok bilinen müdahale yöntemi Vidanjör ile Kanal Açma işlemleridir. Bunun en büyük nedeni hem hızlı olması hem de kanalizasyon boruları içinde temizlik yapması. Özellikle yağ kütlelerini temizlemenin en etkili yolu Vidanjör kullanmaktır.

Bazı durumlarda oluşan tıkanıklıklar çok basit usullerle giderilebilmekte. Ancak Ender de olsa bazı durumlarda kazı yapmadan sorunların giderilmesi mümkün olmayabiliyor. Bu tarz bir olay meydana geldiğinde kazı ekipleri olaya müdahale eder.

Kanal Açma Yöntemleri Nelerdir?

Kanalın açılması için genel olarak uygulanan iki yöntem vardır.

 • Kırarak Kanal Açma
 • Kırmadan Kanal Açma

Kırarak kanal açma, yöntemi, eski bir yöntemdir. Kanalın tam olarak neresinin tıkalı olduğunu anlayabilmek için çoğu kez, birden fazla nokta kırılır. Bu ise, bina sakinlerine ek masraflar getirir. Oysa kırmadan kanal açma, müşteriler açısından çok daha konforludur. İnsanlar, işlemin hızlı olmasından ve ek maliyetler çıkarmamasından memnun olurlar.

Kanalizasyon Açma Yöntemleri

Kanalizasyon Açma Yöntemleri

Kanalizasyon Açma Yöntemleri (Uygun Fiyat)

Makina İle Kanal Açma

Firma, teknolojiden faydalanıyor, böylelikle tıkalı kanalı, kırmadan dökmeden kısa sürede açabiliyor. Firmanın kameralı robotu, tıkalı yeri tam olarak tespit ediyor. Bu sayede, fazladan kıra dökme olmadan kanal açılabiliyor.

Makine İle kanal açan firmanın uzman personeli, öncelikle, ücretsiz keşif yapıyor. Bunun sonrasında devreye robot giriyor. Uzun bir çelik kabloya bağlı olan kamera, kanalın tıkalı noktasını ve tıkanıklığın ne boyutta olduğunu gösteriyor.

Tespit işleminden sonraki aşama ise, kanalın açılması işlemidir. Tespit, işin süresini çok kısalttığı gibi, sorunun kırılma olmadan çözülmesini de sağlıyor. Robotla kanal açmanın önemli avantajları var;

 • Kırma dökme olmaz
 • İşlem çok daha kısa sürer
 • Ek Masraflar çıkmaz
 • İşlem garantili olur
 • Fiyat, görece ucuz olur

Bu unsurlar, robotla kanal açma yöntemini öne çıkarıyor.

Kırmadan Kanal Açma Fiyatı

Kırmadan kanal açma fiyatı sağladığı kolaylığa kıyasla oldukça ucuzdur. İnsanlar, hem ekonomik, hem hızlı, hem de uzun ömürlü bir hizmet için robotla kanal açma yöntemini seçiyorlar.

Benzer Yazılar

Tıkanmış Kanal Nasıl Açılır

Tıkanmış Kanal Nasıl Açılır (Basit Yöntemler) Kanal tıkanması geçmişte olduğu gibi günümüzde de sıklıkla rastlanılan bir sorundur.

Ostim Kanal Açma

Ostim Kanal Açma Ostim Kanal Açma ekibi olarak hizmet verdiğimiz bölgelerin başında Ankara Ostim ve çevresi gelmektedir. Bu bölge çok yoğun

Tuvalet Tıkanıklık Açma Ustası

Tuvalet Tıkanıklık Açma Ustası Pek çoğumuz bazı meslek gruplarının varlığından bile haberdar değiliz. Oysa bilmediğimiz o kadar çok me

Akdere Tıkalı Kanal Açma

Akdere Tıkalı Kanal Açma Firması Akdere Tıkalı Kanal Açma Servisi olarak 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Yaşadığınız sorunun boyutu ne olursa

Çankaya Vidanjör

Çankaya Vidanjör ihtiyacınızı konuşacağız ve durumunuz için mükemmel Vidanjör Kamyonunu seçmenize yardım edeceğiz.

Makine İle Kanal Açma

Makine İle Kanal Açma Kanalizasyon Tıkanıklarında çoğu zaman Vidanjör araçlar kullanılır. Ama her zaman değil. Örneğin evde tuvalet tık