Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları

Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları

Bir kanalizasyon hattının yapısal bir astar yükleyerek iyileştirilmesi için birçok nedene ihtiyaç vardır. Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları ‘nın en önemli üç nedeni şunlardır:

Yaşlanan Dökme Demir Boruların ve Kil Boru Çatlaklarının Kanallaştırılması

1970’li yıllardan önce beton döşeme altına yerleştirilen konut ve ticari kanalizasyon sistemlerinin çoğu dökme demir ile inşa edilmiştir. Dökme demir borunun ömrü 25-30 yıldır. Zamanla, yatay borunun alt kısmı “kanalları” uzaklaştırabilir veya demirli dökme demir borudaki suyun akışı nedeniyle tam anlamıyla yok olur. Boru kanalları, boru altındaki toprakları açığa çıkarır; bu da, toprak erozyonuna yol açarak orijinal drenaj sisteminin altındaki boşluklar oluşturarak boru sisteminin üstündeki yapının olası temel çökmesine neden olabilir.

Demir Clay Boru Çatlakları

Bu erozyon süreci, çürümekte olan dökme demir borusunun pürüzlü kenarlarıyla birlikte, konut evlerinde, mülklerde ve endüstriyel tesislerde tıkanmalara, durmalara ve kanalizasyon borusu arızalarına neden olur. Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunlarına yol açan borular genellikle binalar ve yapılar altında kullanılmamıştır. Bunun yerine peyzajlı alanlar, asfalt yollar ve beton park alanları altında kurulmuştur. Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları uzun vadeli yer çökmesi, ağaç kökleri ve su erozyonu / toprak yıkaması, çatlama, boru ayırımı ve toprak / ağaç kökü ihlalinden dolayı kil borusunun bozulmasına neden olur.

Boru Korozyonu, Kireçlenme ve Ölçek

Yukarıda tarif edilen kanallamaya ek olarak, boruların eskime sürecinin bir kısmı korozyon, kalsifikasyon ve kireç oluşumunu içerir. Çoğu zaman Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları yüksek basınçlı su püskürtme, drenaj tıkanıklıkları ve duraklamalardan geçici bir rahatlama sağlayacaktır.

Boru Korozyon Borusu Kireci

Bu, borunun sonuçta başarısız oluncaya kadar zaman kazanacak kısa vadeli bir çözümdür. Korozyon ve ölçek, borunun iç kalınlığının ne kadarının aşınmış olduğunun göstergeleridir. Boruyu tam anlamıyla deşarj etmek boruyu daha ince yapar ve kısa sürede, yüksek basınçlı su jetinin sürekli olarak kullanılması, Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları’na neden olan delikleri, çatlakları ve ayrımı ortaya çıkaracaktır.

Ağaç Köklerinin Boruları Delmesi

Ağaç kökleri veya herhangi bir organik bitki materyali bir drenaj borusunun tıkanmasına veya durmasına neden olduğu tespit edilirse, genellikle boruda bir delik, çatlak veya ayrılma olduğunu gösterir. Bu kanalizasyon drenaj sistemini oluşturan her tür boru için de geçerlidir.

Ağaç Kökleri Boru Saldırı

Drenaj borusundan gelen herhangi bir nem ağaç köklerinin bu neme doğru büyümesine neden olacaktır. Ağaç kökleri nem söz konusu olduğunda bina ve yapıların altında bile düşünemeyeceğiniz mesafeleri aşabilir.

En küçük delik, çatlak veya ayrılma, insan saçlarının genişliğindeki köklerin su kaynağına ulaşmasına olanak tanıyacaktır. Bu küçük kökler boruya girer ve kelimenin tam anlamıyla borunun içinde büyürler ve büyüdükçe daha büyük / çoklu köklerin girmesine izin vermek için deliği veya çatıyı genişletirler. Verilen zaman, saç kalınlığında kök olarak başlarken, bir erkeğin kolunun genişliğine kadar büyüyebilir.

Kanal tıkanıklığı olan Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları kanalizasyon kanallarının oluşmasına ilaveten, bu köklerin, kontrol edilmeden büyümelerine izin verilirse, boru içinde ve çevresinde kök hareketi nedeniyle borunun başarısız olmasına neden olabilir.

Kanalizasyon Borusu Astar Çözümü

Bir Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları drenaj borusunun astarlanması, boru içine uygun boyutta bir “kablo” montajı gerektirir. Yapısal astar, bir ağaç kökü için “spot tamir” için iki ayak uzunluğunda veya tam bir yatay ve düşey drenaj sisteminin yapısal olarak çizilmesi ve iyileştirilmesi için gerektiği kadar kısa olabilir. Borunun düzgün bir şekilde temizlenmesi ve hazırlanmasından sonra, astar 6 saat içinde kurulur ve sertleştirilir. DUVARA VEYA BETON VE PEYZAJ ALANIN EĞİLİMİNİN YOĞUŞU BİR DEZENYASYONU YOKTUR. Boru iyileştirildikten sonra, yapısal astar malzemesinin pürüzsüz duvarları, mevcut “ana” borunun akış kapasitesini büyük ölçüde artıracaktır. Astar, tıkanma, durma, toprak erozyonu ve kök salınmasına neden olan tüm delikleri, çatlaklar ve kanallamayı sorunsuz bir şekilde ortadan kaldıracaktır.

Hedefimiz müşterilerimize ekonomik vidanjör hizmetleri sunmak, çevre endüstrisinin değişmeye devam etmesiyle birlikte müşterilerimizin taleplerini de karşılamaktır. Ankatem Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları hizmetleri tıkanıklık açma işlemleriniz için mevcuttur. Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları servislerimizin işinize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin. Deneyimli profesyonellerimiz, rutin programlı ziyaretler için veya çağrı temelinde işinize hizmet edebilir. Ankara Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları, yaşanan büyük ya da küçük tüm tıkanıkları kolayca çözebilir. Kanalizasyon Boru Onarımı ve Sorunları  hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen 0312 213 27 05 – 0507 476 46 66 – 0537 222 48 38 nolu telefonlardan bizi arayın.

Benzer Yazılar

Ankara Wc Tıkanıklığı Açma

Wc Tıkanıklığı Açma Ankara Ankara Wc Tıkanıklığı Açma konusunda uzman ekiplerin halledebileceği hizmet alanıdır. Bu doğrultuda hizmet

Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır

Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır? Tuvaletinizin tıkanma durumunu anladığınızda, Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır ı düşünmeye başla

Kanalcı Ankara

Kanalcı Ankara Kanal Temizleme Firmaları ne iş yapar? Hangi durumlarda size destek olurlar? Bu konular ve daha önemlisi Kanalcı Ankara araması y

Abidinpaşa Kanal Açma

Abidinpaşa Kanal Açma (Ankatem Vidanjör) Kanalizasyon tıkanıklarında bilgilendirici yazılara devam ediyoruz. Bu haftanın konusu ”Abidinp

İstanbul Mutfak Tıkanıklığı Açma

İstanbul Mutfak Tıkanıklığı Açma (Tıkanıklık Merkezi) İstanbul Mutfak Tıkanıklığı Açma – İstanbul’un Lavabo Tıkanıklı

Kazım Karabekir Caddesi Vidanjör

Ankaranın tüm bölgelerine hizmet vermeye devam ediyoruz. Kazım Karabekir Caddesi, Ziraat Mahallesi bölgeleri için Vidanjör ve Kanal Açma, Loga