Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Düzgün çalışan bir tuvaletin ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yok. Kesinlikle, düzgün çalışmayı bıraktığında bunun ne kadar çirkin ve utanç verici olabileceğini de söylememize gerek yok. Dolayısıyla, tıkanmış bir tuvaletiniz olduğunda, güvenli ve kesin olarak nasıl başa çıkacağınızı bilmelisiniz. Bu basit adımlar size nasıl yapılacağını gösterecektir. Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Klozet nasıl açılır? 

1. Önce korunma için hazırlık yapın.

Sıhhi tesisatınızın bir bölümüne gerçekten temas etmek istemiyorsanız tıkanmış bir tuvalet ile çalışmadan önce bazı önlemler almalısınız. Başlamadan önce, aşağıdakilere sahip olduğunuzdan emin olun:

  • koruyucu gözlük
  • bir çift uzun lastik eldiven
  • küçük bir pompa
  • deliksiz, güçlü bir siyah torba

İpucu: Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Bunu yapabileceğinizden emin değilseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede gelerek özel ekipmanlarımızla hızlıca sizi bu sorundan kurtarabiliriz. Tıkanıklığı açmaya çalışırken yanlış bir hareket tesisatınıza zarar verebilir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde adımları uygulayın.

2. Temizlemeyin

Çoğu zaman tıkanmış bir tuvaletin yıkanması, işlerin daha da kötüleşmesine neden olabilir. Klozet kirli suyla dolabilir ve hatta banyo zeminine kanalizasyondan gelen sular taşabilir. Bu nedenle, yıkama gibi farklı şeyler denemeden önce sadece tıkanıklığı açmaya odaklanın.

3. Cesur olun

Koruyucu eldivenlerinizi takın ve poşetinizi hazırlayın elinizi klozete sokarak poşet, tuvalet kağıdı gibi bir şeylerin tıkanmaya sebep olup olmadığına bakın. Düşmüş olabilecek ve sıkışmış olabilecek herhangi bir şey hissedin ve virajda oluşmuş olabilecek tuvalet kağıdını gevşetmeye başlayıp başarmayacağınıza bakın.

4. Dikkatle sıçramadan yapın.

Tuvalet koltuğunu kaldırın ve pistonu kabın altına yerleştirin. Pistonu yukarı ve aşağı hareket ettirerek tıkanıklığı gidermeye başlayın, ancak hafifçe yapın, tuvaletin kenarına herhangi bir kanalizasyon suyunun sıçramasını istemezsiniz.

5. Atıkları güvenli bir şekilde atın.

Tıkanıklığa sebep olan şeyleri çıkardıktan sonra, atığın tamamını tuvaletten çıkarın ve kirli suyu kendinize veya yere dökmemeye dikkat ederek dikkatlice siyah torbanıza yerleştirin. Tüm atıkları çıkardıktan sonra, çantayı bağlayın ve evin dışına çıkarın.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Kanalizasyon hattı veya toprak hattı tıkalı mı?

Eğer tuvaleti yıkamak bir tuvalet taşmasına yol açarsa, tuvalet boşaltma borusunun tıkanmış olması veya tuvaletin tabanında tıkanıklığın olması mümkündür.

Normalde denemeniz gereken ilk şey olan tuvalet pistonu ile çalışmaya başlamadan önce tıkanıklığın ne zaman ve nasıl oluştuğu hakkında bazı cevaplar aramalısınız.

Bir çocuk veya hayvan tuvalete bir şey düşürmüş olabilir. Siz boruyu açmaya çalıştıkça tuvaleti tıkayan şey daha ileriye gidebilir, bu da size daha fazla maliyete sebep olabilir. Bu yüzden tıkanıklığı açmaya çalışmadan önce buna neyin sebep olduğunu anlamaya çalışın.

Diğer bina boşaltma kanalları iyi çalışıyorsa ancak bir tuvalet sorun çıkarıyorsa, tuvaletin kendisine yakınında yerel bir tıkanıklık olması muhtemeldir.

6. Tuvaleti kontrol edin.

Tıkanıklık giderildikten ve atık çıkartıldıktan sonra, tuvalet normale dönmelidir. Ancak emin olmak için, bir parça tuvalet kağıdı atarak sifonu çekin. Sorunsuz şekilde tuvalet kağıdı kanalizasyona gidiyorsa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? sorununuzu çözmüşsünüz demektir.

Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? sorusunu sorarak tuvalet açma işini kendiniz yapmaya çalıştığınızda tıkanıklığı daha da sıkıntılı bir duruma sokabilirsiniz. Tıkanıklığı açmaya çalışırken tıkayan nesneyi daha da ileriye itebilir ve kolayca açılabilecek bir tıkanıklığı tesisat sorunu haline getirebilirsiniz.
Eğer tuvalet açma işini kendiniz yapabileceğinizden emin değilseniz veya tuvaletiniz sürekli tıkanıyorsa ANKATEM’in tecrübeli ve profesyonel ekibinin göz atmasının zamanı gelmiş demektir. Bizimle iletişime geçin ve anında tuvalet giderlerinizin açılmasını sağlayalım hem de tesisatınıza en ufak zarar vermeden.
Özel ekipmanlarımız sayesinde kırmadan, dökmeden en kısa sürede tuvalet, banyo, lavabo tıkanıklarını açabiliriz.  Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? sorusu hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? ve Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları tıkanıklığın sebebine göre değişecektir. Örneğin klozete sıkışmış bir şeyi çıkarmanın maliyeti daha düşükken genel tesisatta olan bir sorun yüzünden tesisata yapılan bir müdehalenin fiyatı farklı olacaktır. Bu yüzden ekibimizin gelerek önce tıkanıklığın sebebini tespit etmesi gerekmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları ve Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.
Benzer Yazılar

Ankara Kanal Tıkanıklığı

Ankara kanal tıkanıklığı açan firmalar bulmanız biraz zor olabilir. Çalışmaya karar vereceğiniz yerin kurumsal olmasına özen göstermelis

Tıkanıklıkları Önlemek Mümkün Mü

Birçoğumuz kanalizasyon tıkandığında çözüm. yolarını ararız. Ancak Pek azımız aksini düşür. Demek istedik; yani sorun olmadan önce T

Ankara Kanal Temizleme Fiyatları

Ankara Kanal Temizleme Fiyatları Birçok Kanalizasyon altyapı firması Kanal Açma hizmeti sunabilir. Belediye ve Aski zaten bu hizmeti sunuyor. Öz

Demetevler Kanal Açma

Demetevler Kanal Açma ve Temizleme hizmeti veren firmamız, Ankaranın en büyük yaşam ve nüfusunu barındıran Demetevler bölgesinin tüm alt ya

Uygun Vidanjör

Uygun Vidanjör Kiralama Ankara da Kanalizasyon Tıkanıklığında, Tuvalet Açma işlemlerinde, Logar Temizleme de Uygun Vidanjör Kiralama hizmeti

Ankara Gider Açma Fiyatları

Ankara Gider Açma Fiyatları Ankara Gider Açma Fiyatları 2022 Gider sistemi, katı ve sıvı atıklarının merkezi kanalizasyona ulaştırılması