Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?

Evim evim güzel evim. Evinizde huzur çok önemlidir. Birçok şey bu huzuru bozabilir ve çözüm bulabilirsiniz. Ancak bitmek bilmeyen kötü koku varsa eyvah eyvah. Huzurunuz kaçabilir. Pek çok insan maalesef  Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir sorusu için internet üzerinde araştırma yapıyor. Şirketimiz de bu doğrultuda szlerin neler yapabileceklerini bu makalemizde iletecek. Haydı başlayalım.

Yazı İçeriği;

  1. Evde Lağım Kokusu Neden Olur?
  2. Evde Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?
  3. Lağım Kokusuna Çözüm
  4. Kanalizasyondan Gelen Kötü Koku Çözümü
  5. Tuvalette Koku Neden Olur?
  6. Logar Koku Giderici

Banyo kokusu, özellikle misafiriniz geldiğinde kendimizi kötü hissetmemize neden olacak bir durumdur. Tabii illa misafir gelmesine gerek yok. Kendimiz içinde can sıkıcı bir durumdur. Banyolarımız ve tuvaletlerimiz görsel olarak temiz olsa bile, eğer kötü bir koku varsa temiz görüntü zihinde kötü olarak kalır.

Kötü Koku Önleme Doğal Yöntemler

1- Kabartma Tozu

Kabartma tozu oldukça çabuk çözünen, koku giderici bir maddedir. Aynı zaman oldukça etkili bir leke çıkarıcıdır. Banyonuzda herhangi bir yere ya da raf  üstüne bir fincan kabartma tozu koyabilirsiniz. Banyo kokusunu nasıl etkisiz hale getirdiğini yavaş yavaş fark edeceksiniz.

2- Limon

Her evde mutlaka bulunur. Her derde devadır diyebiliriz. Kötü kokular içinse Lağım Kokusuna Çözüm olarak da kullanabiliriz. Sadece bir limonu dilimleyin ve tuvalete ya da banyonuza koyun. Limon kötü kokuları emerek aşırı kokuyu yumuşatır. Kendi doğal kokusunu salar. Aşırı derecede rahatsız eden kötü kokunun şiddetinin azaldığını fark edeceksiniz. Haftada bir kez limonları tazeleyebilirsiniz.

3- Sirke

Sirke kullanarak banyo kokusundan nasıl kurtulacağınızı mı merak ediyorsunuz değil mi? Özellikle beyaz sirke sadece banyo kokusunu gidermekle kalmaz. Aynı zamanda tuvalet ve giderlerinizdeki lekeleri de çıkarır. Küçük bir kaba beyaz sirke doldurun. Banyonuzun müsait olan bir yerine koyun. Etkili sonuçlar için bir kapta saklayın ve iki haftada bir değiştirin. Kötü kokuları sünger gibi emdiğini fark edeceksiniz.

Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir (Kokunun Kaynağı)

Yukarıda saydığımız çözüm maddeleri geçici kötü kokular için işe yarar. Ancak sürekli ve kalıcı kokuların yeri noktasal olarak tespit edilmelidir. Peki bunu nasıl yapacağızĞ Bu durumu koku tespiti firmaları çözebilir. Sizlerin yapabileceği bir yöntem değildir.

Kanalizasyondan Gelen Kötü Koku Çözümü (Noktasal Tespit)

Kanalizasyonlardan evinize gelen kötü kokuyu tespit etmenin en etkili yöntemi duman testidir. Bu testi gerçekleştirmek için özelleşmiş bir araç gerekmektedir. Kanalizasyonunuza, kanalizasyon sistemindeki kırık bağlantıları, çatlakları veya kötü contaları ortaya çıkaran, zararlı olmayan beyaz bir duman pompalarız.

Bu sayede koku nasıl biryerden çıkıyorsa bu beyaz dumanda kötü kokunun çıktığı yerden çıkacaktır. Kötü kokunun kaynağı bu şekilde tespit edilir. Duman sayesinde aklınıza gelmeyecek alanlardan dumanın çıktığını görebilirsiniz.

Adı duman ancak bu tam olarak bir duman değildir. Bu daha çok sis makinelerinden çıktığını gördüğünüz sis gibi düşünebilirsiniz. Duman testleri, düşük basınç altında borular kanalizasyon hattı boyunca dağıtılan yoğun beyaz bir buharın enjekte edilmesiyle çalışır. Hat dolduğunda, sorunlu bölgelerden çıkan duman, sızıntının kaynağını tesisat uzmanlarımıza ortaya çıkarmak için bir çözüm sunulabilir. Duman testi, küresel bir standart algılama uygulaması haline geldi ve duman testlerimiz, tesisat sorununuzun kaynağını bulmanın hızlı ve etkili bir yoludur. Sızıntının yerini bulmanın dışında aynı zamanda bir güvenlik önlemi görevi görür. Kanalizasyon gazı tipik olarak çürük yumurta veya kükürt kokusuna sahiptir. Umarı Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir sorularınız için size yardımcı olabilecek bilgiler verebilmişizdir.

 

 

Benzer Yazılar

Ankara Robotla Lavabo Açma

Robotla Tıkalı Lavabo ve Boru Açma Çevremizdeki birçok eski yapılarda demir boru diye tabir ettiğimiz su boruları kullanıldığı için su ka

Gölbaşı Kanal Açma

Gölbaşı Kanal Açma Gölbaşı Kanal Açma ve Temizleme işlemleri için firmamız gerekli hizmeti vermektedir. Acil sorunlarda belediye ekiplerini

Türkkonut Kanal Açma

Türkkonut Kanal Açma Şirketimiz Çankaya bölgesinde bulunan, oldukça güzel ve nezih bir bölgede Türkkonut Kanal Açma hizmetleri sunmaktadır.

Pursaklar Kanal Temizleme

Pursaklar Kanal Temizleme Hizmetleri Pursaklar Kanal Temizleme ekibi olarak, tüm mahallelere hizmet vermekteyiz. Binanızda, iş yerinizde vs. nerede

Belediye Vidanjör

Ankara Belediye Vidanjör Evinizde yada iş yerinizde yaşadığınız tıkanıklık sorunları için Ankara Belediye Vidanjör Hizmetlerini arayabili

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

Öncelikle bu yazıyı okuyorsanız demek ki canınız çok sıkkın. Geçmiş olsun dedikten sonra elimizden geldiğince size yol gösterecek bilgile