Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı

Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı

Aşırı tuvalet kağıdı kullanımı evlerde ve binalarda tıkanmalara neden olur. Bize gelen birçok çağrı genellikle Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı hizmeti almak isteyenler oluyor. Bunun en büyük nedeni de başta dediğimiz gibi tuvalet kağıdıdır. Ne kadar uyarı yapılsada maalesef bu durum değişmiyor değişmeyecek. Pek çok kimse giderlere ve tuvaletlere kağıt benzeri şeyleri tuvalet ve giderlere atmaya devam edecekler.

Binaların giderleri (süzgeçler) tıkandığında ilk önce giriş ve zemin katta oturanlar etkilenir. İlk başlarda tıkanıklık kendini koku ile belli eder. Git gide artan kanalizasyon kokusu aslında bir şeylerin yolunda gitmediğinin kanıtı olabilir. Bu durumu dikkate almanız gerekir.

Binaların sığınak ve garajlar da genellikle bina süzgeçleri vardır. Bu süzgeçler ana hatlar kadar önemli olmasada tıkanmaları sorunlara neden olur. Örneğin; Binanızın içini belirli aralıklarla yıkanır. Bina içinde ki bu suların tahliyesi işte bu süzgeçler ile olur. Peki bu süzgeçler tıkanırsa nasıl açılır ve kimleri çağırmalıyım der gibisiniz. Panik yapmayın.

Bu sorunların çözümünde genellikle Vidanjör gelmesine gerek kalmaz. Ankara da el makinası ile tıkanıklık açan bir usta çağırmanız yeterli olacaktır. Bu el makinası yivli yayları döndürerek pvc boruların içinde uzun bir yol izler. 5, 10, 15, 20 metre ve daha fazlası kadar. Bu esnada önüne çıkan atıkların (Tıkanıklığa neden olan ne varsa) boru içinden çıkarılmasını sağlar. Bu işlem oldukça zaman alan bir uğraş değildir. Ama çok etkilidir. Eğer bina ya da evinizde süzgeçlerinizde sorun varsa bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı

Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı

Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı (Neden Tıkanmalar Olur)

Ev ortamında temizlik oldukça önemlidir. Evinizde balkonların temizliği, banyo temizliği gibi su kullanılacak olan ortamlarda pis atıkların gitmesi için süzgeçler bulunur. Bu süzgeç çeşitleri genellikle banyolarda duşa kabin köşelerinde, banyo içerisinde klozetlerin yanında zeminler de, balkonlarda zemin köşelerinde bulunup hem kötü kokunun giderlerden gitmesine de yardımcı olur.

Evlerinizde bulunan süzgeç modelleri bina içerisinde de olup bina içerisindeki kötü kokuyu çeker hem de ev temizliğinde olduğu gibi bina temizliğin de pis su ve atıkların gitmesine yardımcı olur. Ancak binalardaki fazla atıkların atılması ve biriken pis sulardan kaynaklı olan süzgeç tıkanıklığı binada ki küçük ama etkili sorunlardan biri haline gelir. Küçük olan bu sorunun başlamasıyla sorun giderek büyür.

Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı sorunları; binada oluşan veya evlerde oluşan tıkanıklardan farksız olmamakla birlikte hafife alınmaması gereken bir durum haline gelir. Tıkanıklığın anlaşılması ile birlikte süzgeçte biriken su ortama geri geliyorsa bilmeniz gereken şey artık süzgeçleriniz tıkanmış olup eskisi gibi işlevsellik göstermiyor oluşudur. Binada ki bu sorunu halletmezseniz binanıza yayılan atık sulardan kaynaklı pis koku yayılacak olup bina sakinlerini ve sizi rahatsız edecektir. Binada ki bu sorunu çözmek için destek alınması gerekmektedir.

Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı Fiyatları

Süzgeç tıkanıklığında firmanın binanıza gelerek yapacağı şey kameralı görüntüleme sistemi ile tıkanıklığın nerde olduğunu bakılır ve ona göre kullanılan tıkanıklığı açma makineleri ile kolayca binadaki tesisata zarar verilmeden kolayca halledilir.

Ancak bu iş kolay bir iş olmamakla birlikte diğer tesisat işleri gibi önemlidir. Bu iş profesyonel ve bilgi isteyen bir işlem olup yanlış bir işlemde hem binada bulunan tesisat zarar görebilir. Zarar gören tesisat sonucunda hem bina sakinleri hem de siz için maddi kayıp daha fazla artar. Bina süzgeçlerinde ki durum halledildikten sonra bina temizliğinde büyük ve süzgeçleri tıkayacak olan atıklar atılmamalıdır.

Anlaşacağınız firmanın deneyimlerinden faydalanmak ve sorunun hızlıca çözülmesi içinde bu durumu halledecek olan firmanın profesyonel olması da oldukça önemli rol oynar. Bu yüzden de firma için araştırma yapmadan hareket etmemelisiniz. Ankara Bina Süzgeç Tıkanıklığı hizmeti alımında dikkat edeceğiniz bir detay da hizmet Fiyatları dır. Bu hizmeti sunan kişilerin ya da şirketlerin çalışma izinlerinin olduğunu sormalısınız.

Unutmayın ki kendini usta diye tanıtanların çoğu maalesef yaptıkları işte tecrübeli değildirler. Bu da sizlerin sorunların çözümü değil daha büyük sorunlarla mücadele etmenizi uğraşmanızı sağlar.

Benzer Yazılar

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma Ev ya da iş yerinizde Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma hizmetine ihtiyaç duyarsanız bizi hemen araya

Tıkanıklık Açma Fiyatı

Tıkanıklık Açma Fiyatı 2020 Tıkanıklık Açma Fiyatı araştırması yapan kişilerin yaşadığı sorun can sıkıcı olmakta. Firmamız; Anka

Altındağ Logar Temizleme

Envanterimizdeki herhangi bir ekipman hakkında emin değilseniz, ekip size ekipman gösterileri sunabilir. İsteğinize bağlı olarak, gösteri bile

Mamak Tuvalet Tıkanıklığı

Mamak Tuvalet Tıkanıklığı  hizmeti hakkında çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz. Sahada bulunan tüm müdahale çeşitlerine hazır olan

Keçiören Tepebaşı Tuvalet Açma

Keçiören Tepebaşı Tuvalet Açma Ankatem şirketi olarak, Ankara ve Keçiören Tepebaşı Tuvalet Açma işlemlerinde hizmetinizde olduğumuzu beli

Ankara Tıkalı Boru Açma

Ankara Tıkalı Boru Açma Ankara Tıkalı Boru Açma, Ankara’da tıkalı boruların açılması için hizmet veren firmaların genel adıdır.