Kanalizasyon Sorunlarının Nedenleri

Kanalizasyon Sorunlarının Nedenleri?

Ortak yaşam alanlarının artması ile birlikte altyapıda da sorunların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kanalizasyon Sorunlarının Nedenleri ni size aktarmaya devam ediyoruz. Çözümleri konusunda size yol göstereceğiz. Ankara Vidanjör Firmaları içinde kurumsallığımızdan dolayı müşterilerimizi yönlendirmeye devam ediyoruz.

Yaşanılan binanın yaş almasıyla sıkıntılar kendini yavaş yavaş gösterir. En büyük sorunların başında da bina tıkanıklığı durumu gelebilir. Bu sıkıntının nasıl başladığı nasıl devam ettiği oldukça önemlidir. En büyük çözümü de her yıl yapılan bakım ve onarımdır. Bina sakinlerinin evlerini nasıl önemsediklerini de bu sıkıntıların başlangıcıyla anlayabiliriz aslında. Bu sıkıntı ve sorun bütün bina sakinlerinin sorumluluğunda olup profesyonel olarak halledilmesi gereken bir durumdur.

Zamanla eskiyen ve zamanla dolan borularınızın bakımını yılda en az bir kere baktırmakta fayda vardır. Zamanla borularda biriken atık ve kireç durumu da borularımıza oldukça zarar verebilir.

Bu sorun sadece borunun eskimesi veya zamanla yıpranması ile de olmayıp boru eğiminin olmamasından da kaynaklanabilir bu gibi durumlarda borunun eğimin olmaması lağıma ulaşmayan atıkların ve pisliklerin boruda tıkanma yapması ile oluşabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken tek şey profesyonel destek almak ve sorunu hallettirmek olmalıdır. Bu ve bunun gibi sorunların zamanla tekrar bina sakinleri tarafından kullanımla ilgili olduğu için de tekrarlanabilir.

Kanalizasyon Sorunlarının Nedenleri

Kanalizasyon Sorunlarının Nedenleri

Kanalizasyon Sorunlarının Nedenleri (Bina Tıkanıklıkları)

Ankara Kanalizasyon Açma süreçlerinde en çok karşılaştığımız sorunlar bina içi tıkanıklıklardır. Kanalizasyon Sorunlarının Nedenleri için ilk başta binaların giderlerinde meydana gelen tıkanmalar diyebiliriz.

Bina sakinlerinin gidere lavabolara veya tuvalete attığı atıklar zamanla borularda yük oluşturabilir. En büyük örneklerden biri de tuvaletlere atılan peçete, ıslak mendil vb ürünler olup mutfak lavabosuna da çay tortusu vb atıkların da atılmasıyla başlanabilir.

Peki binamıza destek için gelen profesyonel ekip bunu nasıl halledecek sorununu sorarsa, bina kanallarında tıkanıklığın nerede olduğunu görmek için termal kamera uygulaması ile bina tıkanıklığının nerelerde olduğuna bakılır ve ardından yapılacak işlem ise boruların içerisine basınçlı su verilerek boruların içerisindeki tıkanıklığı açmak olur. Bu gibi durumların ardından bina sakinlerinin de yapması gereken şeyler bulunmaktadır.

En önemlisi büyük atıkları lavabolara ve tuvaletlere atmamak yapılacak ilk sorumluluklardan bir tanesidir. Firmanın binamızdaki bu sorunu çözmesinden hemen sonra yapılacak bir diğer şey de genel olarak yılda bir kez yapılacaksa olan boruların bakımı ve onarımı olmalıdır. Bu gibi durumlarda iyi firmalarla çalışmak hem bina sakinlerini hem de cebinizi mutlu edecektir. İyi firma her zaman yaptığı işçilik ile bina sakinlerini mutlu edecektir.

Kanalizasyon Sorunlarının Nedenleri (Lavabo Tıkanıklıklığı)

Duşunuzu, lavabonuzu veya çamaşır makinenizi tahliye etmeyen tıkalı bir tahliye borusuna sahip olmaktan daha kötü ne olabilir? Tıkanmış bir ana tahliye borusu olmalı. Ana gider tıkandığında, evinizde veya ofisinizde buna bağlı olan diğer tüm gider boruları aynı anda tıkanacak demektir. Bu nedenle, kanalizasyon sisteminiz durur ve tuvaleti bile başarılı bir şekilde temizleyemezsiniz. Şimdi bir misafirin geldiğini ve sifonu çekilmemiş tuvaletten gelen pis kokunun evi veya ofisi doldurduğunu hayal edin.

Böyle bir durum yaşadıysanız, bunun en kötü zamanda gerçekleşebileceğini bilirsiniz. Ayrıca tamiri maliyetlidir. Bu nedenle, böyle bir senaryodan kaçınmanın en iyi yolu önleyici tedbirler uygulamaktır.

Bina içi ana tahliye borunuz birkaç ayda bir veya yılda en az bir kez tıkanıyorsa, muhtemelen daha ciddi bir sorun vardır. Buna örnek vermek gerekirse, eskimiş ve çökmüş kanalizasyon borusu olabilir diyebiliriz. Tekrarlayan tıkanmanın nedenini araştırmak için borunun aşağısında bir kamerayla kanalizasyon incelemesi yapabilirler. Arızalı olanın kalıcı olarak sabitlenmesi ileride oluşabilecek tıkanıklıkları önleyebileceği gibi tamir ettirme masrafından da tasarruf edilmesini sağlar.

Mülklere takılan muslukların çoğu su tasarrufu derecesine sahiptir. Ne yazık ki, su tasarrufu , borularınızda minimum düzeyde yıkama anlamına gelir . Bu musluklar, yıkanan miktarı sınırlayarak su tasarrufu sağlar. Sonuç olarak, ana tahliye borunuz yavaş yavaş orada iğrenç şeyler biriktiriyor.

Giderlerin tıkanmasını önlemenin basit bir çözümü, ara sıra musluklarınızdaki ve lavabolardaki suyu akıtmaktır. Drenaj borunuzdaki organik maddenin parçalanmasına yardımcı olan bakteriler en iyi sıcak koşullarda çalışır. Bu nedenle, ana tahliye borunuzu yıkarken sıcak su tavsiye edilir. Bu şekilde, iki sorunu tek bir çözümle çözmüş olursunuz.

 

Benzer Yazılar

Kameralı Boru Görüntüleme

Kameralı Boru Görüntüleme Ankara’dan selamlar:)) Tekrar eden tıkanıkların kesin çözümü için Kameralı Boru Görüntüleme tekniği u

Kanal Açma Şirketleri

Kanal Açma Şirketleri Kanal Açma Şirketleri hizmet alımı için, Ankatem olarak bizden hem bilgi hem de fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ankara merke

Logar Temizleme Fiyatları

Logar Temizleme Fiyatları Şirketimiz Ankara Logar Temizleme Fiyatları belirlemesi yaparken rekabetçi fiyat anlayışı ile hizmet vermektedir. Üs

Kanal Açma Fiyatları

Ankara Kanal Açma Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz.

Anıttepe Tuvalet Açma

Anıttepe Tuvalet Açma (Ankatem) Ankara’nın güzide ilçelerinden biri olan Çankaya, temizlik ve hijyen konularında öncü olan Anıttepe Ma

İncek Kanal Açma

İncek Kanal Açma Firmaları Şirketimiz Ankara İncek Kanal Açma Firmaları içinde kurumsallığı ile ön plana çıkmaktadır. Nedeni; 50 yıla