Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara Su Kaçak Tespiti

Şirketimiz ilk çalışma hayatına nerede ve ne zaman başladı biliyor musunuz? Hemen söyleyelim. Ankatem çalışma hayatına ilk olarak Ankara Su Kaçak Tespiti hizmetleri sunarak başlamıştır. Neler yaptığımızı bu yazımızda tek tek ileteceğiz.

Yazı İçeriği;

  1. Kırmadan Su Kaçak Tespiti
  2. Su Kaçağı Tespiti
  3. Su Kaçağı Firmaları
  4. Su Kaçak Tespiti Ücretleri

Sorun olsun olmasın, evimizde ya da ofisimizde belli zaman aralıklarında su kaçak tespiti yapmamız ileride oluşacak daha büyük sorunların önüne geçmek için çok önemlidir. Bu tespitleri yapmak için genel olarak insan gözü ile yapılması tercih edilse de bu çok doğru bulunmamaktadır. Bazı küçük kaçaklar gözle görülemeyecek kadar küçük olduğu için göz tespiti ile yaptığımızda herhangi bir sorun bulamayız.

Fakat aradan belli bir süre geçtikten sonra gözle görülemeyen o küçük noktadan fazla miktarda su gelmeye başlayabilir. İlerleyen teknoloji ile birlikte kullanılan cihazlar bu sorunun önüne geçmektedir. Evlerde bulunan atık su tesisatı, doğalgaz tesisatı ya da temiz su tesisatı bu teknolojik cihazların kontrolünden geçerek küçük kaçakları büyümeden sona erdirmektedir.

Ankara Su Kaçak Tespiti (Firmaları)

Su Tesisat onarım işlemlerinde en kolay ve zahmetsiz işlerin başında temiz su tesisatı gelmektedir. Tabii işinde usta olmuş ekip ve ustalar için böyledir. Bunun sebebi ise basınç yöntemi kullanılarak hızlı ve pratik şekilde sonuçlara ulaşılmasıdır.

Temiz Su Tesisatı Tespit İşlemi

Bahsettiğimiz basınç yöntemi kullanılarak çözülen bu tesisat işlemine yakından bakalım. İlk olarak ev sahibinden ya da ofis sorumlusundan alınan müşteri şikâyeti doğru olarak dinlenmelidir ki doğru tespit yapılabilsin. Yapılan şikâyet doğrultusunda ilk olarak gözle tespit yapılır. Fakat bahsettiğimiz gibi bu yöntem çok doğru değildir çünkü yeterli olmama ihtimali yüksektir. Bu sebeple göz tespitindeki asıl amaç sorun çözme eğilimi olmayıp çözüm için plan oluşturulmasından ibarettir.

Hat üzerindeki tüm vanaların kapalı olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü herhangi vanadan birinin açık olması durumunda istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmekte. Basınç testi için 10-15 bar aralığında basınç verilmesi yeterlidir. Uygulanan bu basınç sebebiyle tesisat sistemi üzerinde basınç düşümü var ise temiz su kaçağı var demektir. Ankara Su Kaçak Tespiti Firmaları bu süreçler çok iyi bilmektedir. Son olarak bu tespitin ardından gerekli onarım yapılmaktadır. Bu işlemler başlamadan önce Fiyatları mutlaka firmalara sorunuz. Ücret bilgisi almadan süreci başlatmayınız.

Atık Su Tesisatında Tıkanıklık

Genel olarak temiz su kaçağı kontrol edildikten sonra bu tesisat sistemine bakılır. Bu noktada ise işler temiz su tesisatına göre birazcık daha zahmetlidir. Bunun sebebi ise basınç yöntemi ile bu tespitin kolay yapılamamasıdır.

Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Atık Su Tesisatı Tespit İşlemi

Atık su tesisatlarında kaçak ya da sızıntıyı bulmak için en çok tercih edilen yöntem atık su giderinin içerisine görüş alabilmek için gönderilen kameralardır. Bütün çıkış hatlarına teker teker kamera gönderilir ve boru üzerinde bulunan herhangi bir çatlak, kırık, ezilme ya da delik var ise kameralar tarafından tespit edilir. Bu tespitten sonra gerekli onarım işlemi yapılır.

Atık sus tesisatının önemi çok daha büyüktür çünkü çevremize en çok zarar veren etkenlerden biri haline gelebilmektedir. Bundan ötürü herhangi bir şüphe ya sorunla karşılaşılır ise en yakın profesyonellerden yardım alabilirsiniz. İşinde uzman Ankara Su Kaçağı Tespiti birçok firma vardır. İnternetten araştırma yapabilirsiniz.

Su Tesisatlarını Kendiniz Tespit Etmeye Çalışın

Her ne kadar bu yöntem için çok sağlıklı olmadığını düşünsek de ilk tespit için bazı önerileri duymanızda fayda var;

  • Evin köşelerine bakılmalıdır.
  • Küflenme ya da rutubetli yerlere bakılmalıdır.
  • Çamaşır makinası içerisindeki borulara bakılmalıdır.
  • Bulaşık makinası içerisindeki borulara bakılmalıdır.
  • Ana Su Vanası Kapatın ve Su Saatini kontrol ediniz.
  • Aylık faturanız diğer komşulardan sürekli yüksek geliyor mu kontrol edebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Kanal Kaplama

Kanal Kaplama (Noktasal Tespit) Kanalizasyon sistemleri, evlerimiz ve binalarımız için önemli bir birleşmedir. Ancak, borular eskir, çürür vey

Ne Zaman Vidanjör Çağrılmalı

Ne Zaman Vidanjör Çağrılmalı? Çevremiz de büyüyen nüfus artışında genel olarak çevrede inşaat genişlemesinden dolayı alt yapı sorunu

Balgat Tıkanıklık Açma

Balgat Tıkanıklık Açma talepleri altyapı içerisinde oluşan sorunlar ve hata kullanımlar sonucu ortaya çıkmaktadır. Ankatem Vidanjör ola k

Kanalizasyon

Kanalizasyon Nedir? Kanalizasyon, şehirlerde pissu ve atıkların atılımı için kurulmuş olan bir yer altı sistemidir. Kanalizasyonların tarihi

Kanal Açma Ücreti Ne Kadar

Kanal Açma Ücreti Ne Kadar? İşyerinde ya da evinde tıkanıklık sorunu yaşayanların en çok merak ettiği soru Kanal Açma Ücreti Ne Kadar sor

Keçiören Kanal Arıza

Keçiören Kanal Arıza Aski Ankara bölgesinde yaşanılan altyapı sorunlarında Aski Keçiören Kanal Arıza numaralarından vidanjör araçları