Ankara Tıkalı Pimaş Açma

Ankara Tıkalı Pimaş Açma

Birçoğumuz belkide Pimaş’ın ismini dahi bilmeyiz. Hemen hemen tüm tesisat borularının adıdır. Ancak istenmeyen bir durum olduğunda haberiniz olabilir. Ankara Tıkalı Pimaş Açma Ustaları bu süreçleri size çok iyi anlatacklardır.

Yazı İçeriği;

 1. Pimaş Boru Nerelerde Kullanılır?
 2. Pimaş Boru Tamiri Mümkün Mü?
 3. Evde Pimaş Boru Açma Yöntemleri İşe Yarar Mı?
 4. Pimaş Borusu Açma Ücretleri
 5. El Makinesi İle Tıkanıklık Açma

Pimaş Boru Nerelerde Kullanılır?

Özellikle evlerde kullanılır. Mutfakta bulunan atık suların bina logarlarına aktarımını sağlarlar. Sadece mutfak değil tabii. Banyodan, tuvalete kadar olan tüm tesisat boruları bunlardan oluşur. Tüm atık suların tahliyesi bu borular ile yapılır. Çatılardan zemine inecek suların tahliyesinide yaparlar.

Pimaş Boru Tamiri Mümkün Mü?

Tabii mümkün olduğu durumlar vardır. Kırık ya da kaçak durumu tespit edilir. Sorun tamir edilecek kadar kötü değilse tamiri mümkündür. Özellikle müstakil evlerde bu durum çok yaşanıyor. Zeminde oluşan çökme, pimaş borulara zarar verebiliyor. Bu durumların çoğu tamir değil değişim ile sonuçlanıyor.

Ankara Tıkalı Pimaş Açma

Ankara Tıkalı Pimaş Açma

Ankara Tıkalı Pimaş Açma (Ücretleri)

Bu detaydaki en önemli fiyat belirleme unsuru konumdur. Diğer durumlar ise, tamiri ya da değişim yapılması ile ilgilidir. Aynı zamanda seçeceğeniz şirketin kurumsallığı ile direkt alakalı bir durumdur. Örnek verelim. Firma resmi kayıtlı olarak değil kaçak çalışıyorsa. Fatura kesmediği için kurumsal firmalardan daha ucuz bir maliyet çıkarabilir. Diyelim kurumsal çalışan bir firma Ankara Tıkalı Pimaş Açma Fiyatları için size, 350 TL dedi. Kaçak çalışan kişiler size 250 TL fiyat verebilirler.

Güncel pimaş açma ve temizleme ücretleri için bizi arayabilir bilgi isteyebilirsiniz. Son zamanlarda her şeyde olduğu gibi sektörümüzde de ani ücret değişimleri olabilmekte.

Başka bir konu ise sağlık açısıdan önemli bir konu. Hizmet alacağınız firmadan sorunu nasıl ve neyle gidereceğini mutlaka sorunuz. Eline kimyasal bir ilaç gelen bir usta hem size hem de kendisine zarar arabilir. Pimaş borularada zarar verebilir. Çoğu kimyasal ilaç, su ile reaksiyona girdiğinde oldukça ciddi gaz çıkışı yapar. Bu durumdan etkilenebileceğinizi unutmamak gerekir.

Evde Pimaş Boru Açma Yöntemleri Nelerdir?

Basit tıkanıklar için sizlerin yapabileceği birkaç yöntem vardır. Biz bunları ileteceğiz ama tuvalet tıkanıklığı konularında bilgi verdiğimiz bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri sayfasında verilen detayları Tıkalı Pimaş Açma içinde kullanabilirsiniz. Burada yer alan bilgiler sorunlarınıza çözüm bulacaktır.

Pimaş Boru Neden Tıkanır?

Asıl soru bu aslında değil mi?  Geneli olmasa bile oldukça büyük bir kısmı insan hatası yüzünden. Bunu uzun yıllardır hizmet verdiğimiz sorunların toplamından çıkarıyoruz. %10 bir kısmı hariç giderleri kullanım hatalarından meydana gelmektedir.

Pimaş Boru tıkanmaları ülkemizde önde gelen sorunlardan biridir. Yıllar geçse de var olan bir sorundur. Bu tıkanmalar lavabo, banyo, tuvalet giderlerine büyük ve iri parçalı, suda çözünemeyen maddelerin atılması ile meydana gelmektedir. Tuvalete atılan peçeteler lavaboya dökülen yabancı temizlik malzemeleri bu tıkanmaların sebebinin başlıcalarındandır. Tıkanmalar karşısında ya önceden önleminizi alıp bu tip maddeleri giderlere atmamanız gerekir.

İkinci sorumuz ise tıkanıklık durumunda ne yapılmalıdır? Önceki yazılarımızda belirtmiş olduğumuz gibi pimaş borusu tıkanmaları durumunda sorunun netliği önemlidir. Tıkanmadan emin olduktan sonra Ankara Gider Tıkanıklığı Açma firması ile iletişim kurabilirsiniz. geçmelisiniz ki sizin sorununuza bir an önce çözüm bulunulabilsin. Ancak kanal tıkanması durumunda başvuracağınız firmanın sigortalı ve onaylı bir firma olacağından emin olun ve aradığınız firmaya bunu sorunuz aksi takdirde daha büyük ve dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Firmayla irtibata geçtikten sonra, yanınıza olabildiğince hızlı bir şekilde gelecektir. Gelen ustalar gerekli incelemelerde bulunduktan sonra gereken çözüm yolunu uygulayacaktır ve kanalınız ekipler tarafından açılmış olacaktır.

Tuvalet ve Mutfak Pimaş Borusu

Tuvalet ve Mutfak Pimaş Borusu

Ankara Tıkalı Pimaş Açma (El Makinası) 

El Makinasına ne zaman ihtiyaç duyulur? Özellikle Lavabo (Mutfak ve Banyo) Klozet ve Pimaş Boru tıkanıklığı durumlarında işe yarar. Bu makinaların çalışma mantığı ise şöyledir;

 • Uzun Yay Kullanır
 • Yayları 360 derece açıyla çevir
 • İstediğiniz uzunlukta tel kullanabilirsiniz
 • En Üst kattan n alt kata kadar uzanan tıkanıklıkları açar
 • Yayı ger, çektiğinizde Pimaş Boru içinde bulunan atıkların bir kısmını dışarı çıkarır
 • Kırma yapmaz

Bu cihazlar, gelişen teknoloji ile hayatımızı baya bir kolaylaştırmıştır. Dierseniz pimaş boruların için tel kamera ile de inceleyebiliriz.

Bu kameralar sürekli tekrar eden tıkanıklığın tespiti işleminde tercih edilir. Ankara Tıkalı Pimaş Açma sorunların %25’inde kullanılır. Şirket olarak olası tüm sorunların çözümlerini bulabileceğinizi garanti ederiz.

Benzer Yazılar

Yenimahalle Logar Temizleme

Ankatem vidanjör ve Yenimahalle Logar Temizleme hizmetleri tıkanıklık açma işlemleriniz için mevcuttur.

Vidanjör Kombine

Vidanjör Vidanjör kullanım alanları nerelerdir, hangi sorunlarda kullanılır, yaptığı görevler nelerdir sorularının karşılığı yazımı

Kızılcahamam Vidanjör Hizmeti

ANKATEM'de size olan bağlılığımız bir satışla veya hizmetle bitmiyor. Kanalizasyon temizleyicilerinin ve makinelerin her zaman en üst düzeyd

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

tıkanmış bir tuvaletiniz olduğunda, güvenli ve kesin olarak nasıl başa çıkacağınızı bilmelisiniz. Bu basit adımlar size nasıl yapılaca

Çankaya Vidanjör

Çankaya Vidanjör ihtiyacınızı konuşacağız ve durumunuz için mükemmel Vidanjör Kamyonunu seçmenize yardım edeceğiz.

Etimesgut Vidanjör ve Kanalizasyon Hizmetleri

ANKATEM Etimesgut Vidanjör ve Kanalizasyon Hizmetleri; katı, çamur, kuru güç ve sıvı materyali vakumlayabilen hava hareketli silindirik sisteml