Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

Öncelikle bu yazıyı okuyorsanız demek ki canınız çok sıkkın. Geçmiş olsun dedikten sonra elimizden geldiğince size yol gösterecek bilgiler aktaracağız. Umarız bundan sonra Tuvaletleriniz hep açık olur.

Gündelik hayatımızda bizi üzecek ve yıpratacak  talihsizlikler arasında;  tıkanmış tuvalet sorunu yaşamak istemeyeceğimiz olaylar arasında yer alır. Bu durum insanı öfkelendirir.

Bu kötü olay karşısında tek teselli, hepimizin başına gelmesidir. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri için aşağıda, size destek olabilecek bilgiler yer almaktadır.

Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

1. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri İçin Sıcak Su 

Tuvaletler , tüm sıhhi tesisat drenajları gibi, yerçekimi kuvvetiyle çalışır. Dolu bir su kabı tıkanıklığa kendi baskı uygular ve zamanla tıkanıklığı sizin için temizler. Bazen tıkanmalar basit olabiliyor, bu durumda kaynamış bir su ile baskı yapmak işe yarabilir. En az 2 litre kaynamış suyu hiç bir katkı maddesi olmadan direk tıkanıklığın üzerine dökün ve bekleyin. Suyu döktükten 30 dakika sonra tıkanıklığın açılması gerekir, eğer açılmadıysa tıkanıklık basit değil ve diğer yönteme geçmeniz gerekir.

blank

Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

2. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri İçin Sıvı Sabun Kullanın

Sıcak su döktüğünüz halde tıkanıklık açılmıyorsa, tıkanıklığa sebep olan her ne ise gideri kapattığı için suyun baskısı işe yaramadı demektir.Tıkanmaya sebep olan nesneyi yerinden kaydırmak için sıvı sabun kullanmanın vakti geldi. Şimdi en az yarım su bardağı olacak şekilde tıkanmış yerin üstüne su katılmamış sıvı sabunu dökelim. Marka önemli değil sıvı sabun olması yeterlidir. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri için sıvı sabun dökme çoğu zaman işe yaramış bir yöntemdir.

blank

Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

3. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri Fiziki Baskı Uygulama

2. Yöntemi uyguladınız ve tıkanıklık hala açılmadı, canınız iyice sıkılmaya başladı ve öfkeniz de artmaya başladı, ama öncelikle sakın kalıp diğer yöntemleri denemeye devam etmeliyiz. Öfke olduğunda başarı düşer. Tıkanma kim ki bizim canımızı sıksın, üstesinden geleceğiz merak etmeyin. Sıcak su döktük, sıvı sabun ekledik sorun çözülmedi ama tıkanıklık için yolu yarıladık. Çünkü ilk 2 yöntem tıkınaklığa sebep olan her ne ise onu yumuşattı. Şimdi elimize demir bir çubuk ya da tel alalım. Bunu nasıl bulacağım şimdi diyebilirsiniz. Giyinme dolabınızda askılık varsa bunu kullanabilirsiniz. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri için bu etkili yöntemi deneyelim şimdi. Teli ya da her ne varsa elinizde iyice derine itekleyelim ve sağa sola baskı yaparak hareket ettirelim. Umarız diğer yönteme geçmeden sorun çözülür ve tıkanıklık açılır.

 

blank

Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

4. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri İçin Kimyasal Kullanım

Bu yöntemi okuyorsanız demek ki durum ciddi, üzülmeyin sona yaklaşıyoruz. Evimizde bu kötü durumlar için toz halinde satılan tıkanıklık açma için kullanılan gider açısı bulundurmanız iyi olur. Fiyatları çok uygun, bir kaç paket alıp stokta bekletmeniz iyi olacaktır. Toz halinde bulunan gider açıcısını kullanmadan önce en az 2 litre kaynamış suya ihtiyacımız olacaktır. Öncelikle toz halinde ki kimyasal maddeyi tıkalı bölgeye dökelim ve ardından hiç zaman kaybetmeden sıcak suyu dökelim. Fokurdamalar olacaktır, bulunduğunuz yerde ki pencereleri açın ve havalandırma sağlayın ortama.

5. Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri Son Bölüm

Uyguladığınız yöntemler işe yaramadıysa başka bir sorun var demektir. Bulunduğunuz yerin ortak gideri tıkanmış olabilir, ana kanallar tıkanmış olabilir. Yani tıkanıklığın sebebi sizden değil farklı bir yerden olduğu için gideriniz sağlıklı su tahliyesi yapamıyor demektir. Bunun için yapmanız gereken tek şey Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri için işinde uzaman kurumsal bir firmadan destek istemektir. Firmamız her türlü tıkanıklığı açma konusunda uzaman ekibe sahiptir. Öncelikle tıkanıklığın asıl nedenini bulup soruna müdahale için gerekli çalışmaları başlatacağız. Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır için bir fikriniz yoksa, ya da uğraşmak istemezseniz bizi her zaman arayabilirsiniz. Firmamız dan Tıkanmış Tuvalet Açma Fiyatları için bilgi isteyebilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Doğal Yöntemler hakkında oldukça faydalı bilgiler paylaştık. Burada paylaştığımız bilgiler basit tıkanmalar için geçerli olan doğal yöntemlerdir. Sağlıcakla kalın.

Benzer Yazılar

Polatlı Vidanjör

Polatlı Vidanjör ANKATEM olarak; Ankara da Polatlı Vidanjör hizmetleri sunmaktayız.  Şirketimiz; sıvı veya kuru, tehlikeli ve tehlikesiz malz

Su Borusu Tıkanıklığı Açma

Su Borusu Tıkanıklığı Açma Ankara Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma, çeşitli kanalizasyon temizleme araçlarının kiralanmasını sağ

Rögar Baca Temizleme

Rögar Baca Temizleme (Ankara) Kanalizasyon tıkanmalarını engellemek düzenli olarak Rögar Baca Temizleme ile mümkün olur. Ankara merkezli şirk

Ankara Lavabo Kanal Açma

Ankara Lavabo Kanal Açma Hizmetleri Firmamız ilçelerde Ankara Lavabo Kanal Açma hizmetleri sunmaktadır. Tüm işlemleri uygularken gerekli önlem

Batıkent Kanal Açma

Batıkent Kanal Açma Batıkent Kanal Açma işlemi profesyoneller tarafından yapıldığında düşündüğünüzden daha kolay ve daha hızlıdır.

Kanal Görüntü Temizlik

Kanal Görüntülü Temizlik Bu yazımızda; Kanal Görüntü Temizlik nedir? Nasıl yapılmalıdır? Hangi firmaların vereceği hizmettir? Fiyatlar