Evde Gider Açma

Evde Gider Açma (Yöntemleri)

Hayat pahalılığı birçok alanda olduğu gibi sektörümüzü de etkiledi. Yakın zamana kadar müşterilerimiz, tıkanıklık konularında hemen özel firmaları ararlardır. Şimdi ise Evde Gider Açma Yöntemlerini uyguluyorlar.

Bizde bu yazımızda size destek olabilecek yöntemler önereceğiz. Umarız başarılı olursunuz. Tıkanmış bir gider her zaman beklenmedik bir anda ortaya çıkar. Bu giderler; Tuvalet, Banyo ve Mutfak giderleri olabilir.

Havalı el Pompaları sıhhi alandaki tıkanıklıklar için tercih edilen araçtır. Bu araçları Vidanjör Firmalarından tutun Kanal Açma şirketlerine kadar kullanıldığını belirtmek isteriz. Aşağıda birkaç adımda nasıl kullanacağınızı iletiyoruz.

  1. Su akışı varsa biraz suyun akmasına izin verin.
  2. Pompayı gider deliğine sıkıca kapanacak şekilde yerleştirin. Pompanın tutma kolunu ileri geri yaparak havanın gidere basınç uygulamasını sağlayınız. Bu basınç sayesinde giderlerde oluşan tıkanıklık açılacaktır.
  3. Özellikle lavabo giderlerinde varsa elle alabileceğiniz atıkları toplayınız. Açma aşamasında bu atıklar tekrar tıkanıklığa neden olabilir.
  4. Tıkanıklık açılana kadar pompayı kullanmaya devam edin. Birkaç deneme yetmye bilir. Bazı durumlarda tıkanmalar sizi yorabilir.
Evde Gider Açma

Evde Gider Açma

Evde Gider Açma Nasıl Yapılır?

  • Doğal Yöntem

Tıkanan gider tıkanıklıklarını gidermek için doğal bir yöntem, kabartma tozu ve sirkedir. İki maddenin birleşimi etkileşime girdiğinde güçlü bir asit olur. Bu esnada gider boruları içinde atıkları eritir ve tıkanıklığın açılması sağlanır.

  1. Kabartma tozunu gidere dökün ve üzerine yaklaşık olarak 50 ml sirke dökelim.
  2. İlk başta iki yemek kaşığı kabartma tozu yeterli olacaktır. Fazla abartmaya gerek yok. Ancak daha ciddi durumlarda dozu artırabilirsiniz.:))))
  3. Daha sonra bir köpürme sesi duymanız gerekir. Eğer duymadıysanız bir yanlışlık var demektir. Yaklaşık bir dakika sonra etkileşime girmesi gerekir. Etkileşim olduktan sonra bolca suyu gidere dökünüz.
  • Kimyasal Toz

Marketlerde satılan genellikle lavabo açma tozu diye geçen tozları da kullanabilirsiniz. Ya da kostik benzeri asit de alabilirsiniz. Aman eldiven kullanmayı unutmayınız. Ayrıca bulunduğunuz ortamı da iiyice havalandırmayı unutmayınız.

Bu yöntemleri uyguladığınızda eğer tıkanma basitce tıkanıklık açılacaktır. Evde Gider Açma işlemlerini başarılı ile tamamlamış olacaksınız:)).

Tıkalı Gider İçin Sorumluluk Kimin?

Evlerde bulunan tüm giderler mal sahibine aittir. Eğer mülk kiralık ise tüm evin kullanım hakkı kirayacıya aittir. Gider boruları da dahil. Kiracıların oturduğu süre zarfında tıkanıklık olursa sorumluluk kimin? Bu soru bize sürekli geliyor. Bu soru için detaylı ele aldığımız  Bina Gider Tıkanıklık Sorumluluğu Kimin yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Genel olarak, kanalizasyon boruları kiralık mülkün bir parçasıdır. Yani ev sahibi, kiracıya tesisatları kullanılabilir durumda steslim etmelidir. Kiralama yaparken bu detayları mutlaka sorgulayınız. Lavabolardaki tahliye borusu tıkalı ise kiracı derhal mal sahibine haber vermelidir. Tamir yükümlülüğü nedeniyle, boruların kusursuz durumundan sorumludur, ancak temizlik masraflarını her zaman üstlenmek zorunda değildir.

Kiracı, uygunsuz kullanım nedeniyle tıkanmaya kendisi sebep olduysa ve ev sahibi bunu açıkça ispat edebilirse, masrafları kiracı üstlenmek zorundadır. Bu nedenle bazen lavabodaki tahliye borusunu kendiniz temizlemeniz önerilir.

Özetle; eğer Evde Gider Açma Yöntemlerini denediniz ve açamadınız. Dışarıdan özel firma çağırdınız. Bu firmaya ödeme yaptınız. Bu ödemeyi acaba mail sahibinden alabilir miyim? Diye düşündünüz. Tıkanıklık ev içinde olduğu için sorumluluk size aittir. Eğer tıkanma binadan kaynaklı bir durumdan meydana gelmiş ise sorumluluk mail sahibine aittir.

 

 

 

Benzer Yazılar

Keçiören Logar Temizleme

Keçiören Logar Temizleme için gerekli olan vidanjör araçları; kirlenmiş su, gres, yağ, çamur, kir, ahşap cipsi, kül, taş ve özel olarak t

Aski Vidanjör Fiyatları

Ankara Aski Vidanjör Fiyatları Ankara da Kanal ve Kanalizasyon tıkanmalarında ücret araştırması yaparız. Aski Vidanjör Fiyatları ne kadar d

Hasköy Kanal Açma

Hasköy Kanal Açma Altındağ ilçesinde bulunan Güneşevler bölgesinde Hasköy Kanal Açma hizmetleri sunmaktayız. Bu bölge kısa bir süre önc

Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma Ankara Ankara da tıkanıklığın nasıl ne zaman başımıza geleceği belli olmaz. Özellikle evde Mutfak Gideri Açma sorunlar

Tıkalı Boru Açma Fiyatları

Tıkalı Boru Açma Fiyatları Profesyonel Tıkalı Boru Açma Fiyatları almak için doğru yerdesiniz. Bizi arayın en uygun ve doğru ücreti size

Ankara Özel Vidanjör Fiyatları

Ankara Özel Vidanjör Fiyatları (2022) Ankara ilinde özel vidanjör hizmeti sunan kurumsal firma olduğumuzu belirtmek isteriz. 1970’li yıllarda