Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır

Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

Tuvaletinizin tıkanma durumunu anladığınızda, Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır ı düşünmeye başlamadan önce taşmasını önlemeniz gerekir. Gereksiz yere sifona basmayın ve su dökmeyin. Tüm alanı pislik basabilir. Eğer su yükselirse ve tuvaletin taşmak üzere olduğunu gördüğünüzde oldukça hızlı müdahale etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Kanalizasyon borularını tıkayan bir şey olduğunda tuvalet tıkanacaktır. Her mülkün iki tür kanalizasyon borusu vardır: iç ve dış.

Dahili kanalizasyon boruları evin içinde bulunur ve her bir tesisat sisteminden su ve atıkları dış kanalizasyon borularına taşır. Dış borular mülk sınırları içinde yer altında bulunur ve bunlar da kamu kanalizasyon hatlarına bağlanır. İç ve dış kanalizasyon sistemleri, yalnızca su, tuvalet kağıdı ve kanalizasyonun arıtma tesislerine taşınması için tasarlanmıştır. Diğer ev eşyaları tuvalete atıldığında, borulara dolanabilir ve zamanla birikerek sonunda tıkanmış bir gidere neden olabilir. İç borulardaki tıkanıklıklar “yerel tıkanıklıklar” olarak bilinir ve genellikle tuvaletin S eğrisi gibi tahliye açıklığının yakınında bulunur.

Bu tıkanıklıklara makyaj mendilleri, pamuklu çubuklar, sıhhi ürünler veya tuvalete atılan aşırı miktarda tuvalet kağıdı neden olabilir. Dış kanalizasyon borularındaki tıkanmalar çok daha ciddi olabilir. bu durumlarda Ankara Özel Vidanjör Firmaları ile temas kurmanız elzemdir. Bunlara genellikle borularda yağ birikmesi, ağaç kökünün girmesi veya çökmüş borular neden olur.

Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır (Doğal Yöntemler)

Klozetler Neden Tıkanır?

Klozetlerin kanalizasyona aktarım yapmasına yardımcı olan borular bazen atıklarla tıkanabilir. Bu duruma neden olan genelde klozete atılmaması gereken atıkların atılmasıdır. Bu atıklar şöyle maddelendirilebilir;

– Bebek ya da hasta bezleri,

– pedler,

– topaklanmış tuvalet kağıtları,

– suda erimeyen maddeler,

– saç yada tüy yumakları klozet giderini tıkayan ve klozete atılamaması gereken maddelerdir.

Bazı durumlarda gider borularında sorun çıkması, çatlak, kırık ya da bozulma meydana gelmesi durumunda da klozet, çekme işlevini yerine getiremeyebilir.

Tıkalı Klozet Açılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır; Tıkanmış bir klozet varsa öncelikle yapılması gereken bol su dökmek olacaktır. Eğer tıkanan madde bol su ile eritilemiyorsa doğal yollarla tıkanıklık açılmaya çalışılır. Sirke ve karbonat karışımı üstüne eklenen sıcak su ile tıkanıklık giderilebilir. Birkaç tatlı kaşığı karbonat üzerine bir ya da iki çay bardağı sirke eklenir ve üstüne sıcak su koyulur. bu karışım klozetin giderine dökülür. bir müddet bekledikten sonra bol soğuk su dökülür. Bu şekilde de açılmayan klozetler, lavabo açıcı kimyasal maddeler kullanılarak açılmaya çalışılabilir. Eğer hiçbir yöntem işe yaramıyorsa vidanjör yardımına başvurulur.

Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır (Özel Vidanjör Firmaları)

Giderleri Açıcı Kimyasalları Kullanarak Tıkalı Klozeti Açmak Doğru mu?

Her türlü kimyasal sağlığa zararlı olduğu için bilinçsizce kullanımı tavsiye edilmez. Tıkanan klozetlere dökülen kimyasallarda da bu geçerlidir. Dikkat edilmemesi durumunda zehirlenmelere yol açabilir. Kullanım şekli ve dozu hakkında bilgi sahibi olmadan kimyasal açıcıları kullanmamak gerekir.

Tıkanan bir tuvaleti temizlemek ve hızlı sonuç almak için yapılacak ilk şey panik yapmamaktır. Her şeyden önce, sifonu çekmeden önce bekleyin: tuvaletin gerçekten tıkalı olduğundan emin olmak için bekleme süresi en az 10 saat olmalıdır. Aslında çoğu zaman, biriken ve ciddi engeller oluşturan tıkanıklık oluşturan aşırı miktarda tuvalet kağıdı tuvalette tıkanıklığa neden olur. Bu durumlarda klozet tıkanıklığını açmanın en iyi çözümü , kağıdın yumuşamasını ve yavaşça dibe doğru kayarak gideri boşaltmasını beklemektir. Zinciri çekmek gibi bir hata yaparsanız kağıt tek bir yerde toplandığı ve kolay kolay kaymadığı için su tıkanıklık etkisine neden olur.

Tıkanmış tuvalet ev ilaçları nasıl temizlenir

Sağlığa zararsız ve uygulaması kolay ev ilaçları ile tıkanmış tuvaleti temizleyebilirsiniz . İlk çare sıcak sudur, ancak sadece fazla su alındıktan sonra tuvalete atılmalıdır: tuvalet tıkandığında su bardağın içinde kalır ve gitmez. Suyu tuvaletten çıkarmak için, işlemi kolaylaştırmak için kesilmiş bir plastik şişe veya bir pompa kullanabilirsiniz.

Suyu bardaktan çıkardıktan sonra, buruşuk tuvalet kağıdını yumuşatmak için belirtilen kaynar suyu iyi bir miktar atın. Bu noktada tıkanmış tuvaleti açmak için, bloğu hareket ettirmek için tuvalet fırçasını kullanın, son olarak tahliyeyi çekin. Suyun emildiğini duyduğunuzda klozet tıkalı değil, aksi takdirde işlemi tekrarlayın çünkü bu hala tamamen boş olmadığı anlamına gelir.

Sirke ve kabartma tozu ile tuvalet nasıl açılır

Tıkanan tuvaleti temizlemenin bir başka etkili yolu da sirke ile birlikte kabartma tozu kullanmaktır. Tuvaleti bikarbonat ve sirke ile açmak için , efervesan kimyasal reaksiyon sayesinde tesisat sıkışmalarına karşı etkili olan bu iki malzemeyi karıştırmanız yeterlidir. Karışımın daha iyi işlemesi için, fincandaki fazla suyu çıkarmak gerekir, daha sonra iki bardak sirke ve bir bardak bikarbonatı klozete dökmek mümkündür, ayrıca bir tencereye sıcak su ilave ederek klozeti getirmek mümkündür. borulara çözelti.

Ayrıca bu durumda fırça ile kendinize yardım etmeniz gerekir ve işlem başarılı olmazsa, drenaj serbest kalana kadar birkaç kez tekrarlayın. Bikarbonat, sirke ve sıcak su kombinasyonu er ya da geç tıkanmış bir tuvalet ve boruları açmayı başarır.

 

Tuvalet su, kaba tuz ve bikarbonat ile nasıl açılır

Tıkanan tuvaleti açmanın bir başka yolu da her zaman sıcak su ile bikarbonat ve kaba tuzdan oluşan bir solüsyon kullanmaktır. Oranlar her iki malzemeden birer bardak kadar klozetin içine dökülüp birkaç dakika etki etmesini bekledikten sonra üzerine kaynar su dökün. Bikarbonat, kaba tuzla birlikte, suyun daha akıcı bir şekilde akmasını ve boruların tıkanmasını sağlayan doğal bir aşındırıcı görevi görür.

Kola ile klozet tıkanıklığı nasıl açılır

Bu aşındırıcı içeceği etkili hale getirmek için 250 gram kaba tuz ve 250 gram sodyum bikarbonatı 2 bardak Coca Cola ile karıştırın. Üç malzemeyi plastik bir şişeye dökün, iyice karıştırın ve karışımı bardağa dökün. Birkaç saat bekleyin ve ardından tuvaleti sifonu çekin: tuvalet bedava!

Evde Tıkalı Klozet Nasıl Açılır aşamasında etkili olan basınçlı hava tabancası, kapağı kıran ve tıkanıklığı açan tahliye borusuna hava püskürtülerek kullanılır. Hızlı bir sistemdir ve neredeyse anında sonuçları garanti edebilir. Ayrıca borulara zarar vermediği için güvenlidir. Kullandıktan sonra, hava jetinin uyguladığı basınç nedeniyle tahliye hortumunun duvara bağlantısının hareket edip etmediğini kontrol edin.

 

Benzer Yazılar

Vidanjör Hizmetleri Ankara

Vidanjör Hizmetleri – Ankatem Vidanjör Vidanjör Hizmetleri Ankara dendiğinde Türkiye genelinde firmamızın ismi olan Ankatem ön plana ç

Ankara Tuvalet Tıkanıklığı

Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Açma Ankara merkezli şirketimiz size bilgi vermeye devam ediyor. Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatı hakkında de

Batıkent Vidanjör

Batıkent Vidanjör Batıkent Vidanjör Hizmetleri sunan tecrübeli ve profesyonel bir firma olarak kendi vidanjör araçlarımızla ve eğitimli pers

Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvaletten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir? Evim evim güzel evim. Evinizde huzur çok önemlidir. Birçok şey bu huzuru bozabilir ve çözüm

Altındağ Logar Temizleme

Envanterimizdeki herhangi bir ekipman hakkında emin değilseniz, ekip size ekipman gösterileri sunabilir. İsteğinize bağlı olarak, gösteri bile

Özel Vidanjör Hizmetleri

Özel Vidanjör Hizmetleri Özel Vidanjör Hizmetleri dendiğinde akla gelen ilk firmalardan olduğumuzu bilmek bizi mutlu etmektedir. Çok uzun yıll