Vidanjör Kombine

Vidanjör

Vidanjör kullanım alanları nerelerdir, hangi sorunlarda kullanılır, yaptığı görevler nelerdir sorularının karşılığı yazımızda bulabileceksiniz. Kombine Vidanjör Altyapı Firmaları; kanalizasyon işleri ile uğraşan şirketlerin kullandığı özel yetenekleri olan bir araçtır. Oluşabilecek sorunlara göre dizayn edilmiş araçlardır. Büyük Vidanjör, Küçük Vidanjör, su basan ya da sadece su çeken Vidanjör, Kombine Vidanjör gibi gruplara ayrılır. Kuka olarak da bilinmekte aynı zamanda.

En sık kullanım yeri altyapı dır. Kanalizasyonlarda ortaya da çıkan tıkanıklık sorunlarında kullanılan, oldukça yüksek vakumlama  gücüne sahip yeni nesil teknolojik bir araçtır.. Tıkanmış boruları, kanalları, foseptik çukurlarını temizleme işlemlerinde Vidanjör kullandığımız araçların en başında gelir. Aşırı yağışta yıkanan Logar kapakları, tıkanan kanalizasyon borularının açılma işlemlerini hep Kombine Vidanjör araçları ile yapmaktayız. Genellikle Aski ve Belediyelerin demirbaşlarında olduğu gibi, günümüzde artık Özel Firmaları Vidanjör bünyesinde bu araçları barındırmaktadırlar. Şirketimiz bulunduğumuz ilde neler yapar, detaylı açıklama için Ankara Vidanjör yazımızı okuyabilirsiniz.

Vidanjör

Vidanjör

Geçmişte sorunların tespitinde kullanılan araçlar eğer kullanılmadığı zamanlarda arızanın tespiti için çok emekler sarf edilir ve uzun zaman arızanın giderilmesi için uğraşılırdı. Genellikle borunların tıkanmış taraflarının tespiti oldukça zordu. Tıkalı bölge bulunana kadar kazılır ve elle temizlenir kapatılırdı. Artık metrelerce borunun içinde yol alıp tıkanan kısmı tespit ederek vakumlama yaparak açabilen bir aracın hayatımızda yer alması gerçekten sorunların giderilmesi konusunda oldukça hız kazandırmıştır. Tıkanıklığa hemen müdahale edebilmemiz ve gidermemiz bu yeni ve modern bu araca bağlıdır. Çok fazla yağmur olduğunda sokakların sular altında kalması, trafiğin aksaması gibi acil çözüm bekleyen durumlarda Belediyeler ile birlikte  artık özel sektör araçlarını da görebiliyoruz. Vatandaşların daha çabuk hizmet almasına olanak sağlamaktadır. Bu hayatımızı kolaylaştıran bir gelişmedir. Alt yapıda, kanalizasyonda meydana gelen bir tıkanıklıkta vidanjörün hortumu kanala sürülür, tıkanan yere kadar itilen hortum sorunlu bölgeye geldiğinde emiş başlatılarak tıkanıklık açılır ve borunun içi temizlenir.

Vidanjör Kombine

Hem vakumlama hem de basınçlı su ile karşınıza çıkan tıkanıklıkları ya da taşkınları bertaraf eden müthiş bir araçtır Kombine Vidanjör ler.  Bu araçlar evlerde işyerlerinde tıkanan kanalizasyonlar veya boruların açılması için de kullanılır. Kanalizasyon ve borular kaba malzemelerin suyun akış yolunu tıkayıp üstte su biriktirmesi ile ortaya çıkan sorunlar da vidanjör ile müdahale edilir. Ayrıca çökme yapmış bir hattın temizlenmesinde de kullanılır. Borunun değişiminden sonra içinde herhangi bir beton artığı ya da taş toprak kalmaması için basınçlı su ile temizleme işlemi yapılmasında da kullanılır.Bu sayede hatların temiz kalması sağlanmış olur. Hobi bahçelerinde, köylerde kanalizasyon giderlerine bağlı değildir evler. Foseptik dediğimiz çukurlar açılır. Belli bir süre sonra bu çukurlar dolar ve tahliye edilmesi gerekir. Tahliye için Kombine dediğimiz Vidanjör araçları çok uzun mesafelerden bile bu foseptik çukurunu çok rahat bir şekilde vakumlayarak boşaltır.

Yeni nesil modern Vidanjör kullanılması  iş gücü kayıplarını önlemesi açısından da çok önemli bir role sahiptir.  Başka bir konu ise; yeni yerleşimlerin başında yeni tarz yüksek katlı evler ve avm ler yapılmakta. Bu tarz yerlerin alt atlarında herhangi bir tıkanıklık olduğu sorunların çözümü için müdahale edecek Küçük vidanjör araçlara ihtiyaç duyulur. Hem güçlü olması lazım hem vakumda hem de basınçta. Üstüne bir her yere girip çıkacak kadar da  küçük olması gerekir. Şirketimiz bu araçalara sahiptir. Küçük Vidanjör araçlarımız ile tüm avmlere ve yüksek katlı rezidance tipi evlerin alt katlarına çok kolay bir şekilde girip çıkmaktadırlar.

Vidanjör Kanal Açma Araçları

Kombine Vidanjör

Kombine Vidanjör

Fabrikaların, evlerin, iş yerlerinin, dükkanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Nüfus ilerledikçe insanların ihtiyaç duyacağı istekler de artmaktadır. Modern şehirlerin ihtiyaç duydu en temel istek kanalizasyonların sağlıklı bir şekilde çalışmasıdır. Ancak gerek denetleme eksikliğinden, gerek görmezden gelme durumundan altyapılar kanuna uygun yapılmamakta. Örneğin, 6 ay önce bitmiş 30 katlı binanın giderleri çok ciddi bir şekilde tıkanma yaşıyor. Kontrol ettiğimizde kullanılmaması gereken çapta borular kullanılmış. 8 dairelik bina için kullanılacak borular 30 katlı bina için kullanılmış. Su tahliyesi bu kadar yüksek nüfusta mümkün olabilir mi? Kanal Açma işleminde Vidanjör kullanıyoruz ancak bu geçici bir çözüm oluyor bu tarz sorunlarda.

Vidanjör Kullanım Alanları

Araçlarımızın kullanıldığı ya da kullanılmak zorunda kalındığı durumları kısaca özetlemek iseriz. Aşağıda başlıklar  halinde sıralayacağız.

  • Tuvalet Tıkanıklığı Açma
  • Su Çektirme
  • Logar ve Kanal Temizleme Açma
  • Tehlikeli Sıvı Atık Çekme
  • Kanal Temizliği
  • Görüntü Öncesi Genel Temizlik
  • Foseptik Çekme
  • Benzinlik Tank Temizliği
  • Fabrika Gider Tıkanıklığı

Sorunlarında devreye girmektedir Vidanjör. Aklınıza takılan bir husus olursa bize her zaman dönüş yapabilirsiniz. Bilgi ve fiyat almak için saha ekiplerimizi arayabilirsiniz. Ankaranın tüm ilçelerine aynı gün hizmet götürmekteyiz.

Benzer Yazılar

Alafranga Tuvalet Tıkanması

Alafranga Tuvalet Tıkanması Çözümleri İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılar tuvaletler. Ancak, kimse istemez değil mi Alafranga Tuvalet

Ankara Noktasal Kanal Kaplama

Ankara Noktasal Kanal Kaplama Kanalizasyon konularında profesyonelce hizmet veren firmamız 35 yılı aşkın altyapı deneyimi ile kurumsal iş anla

Gider Borusu Açma

Gider Borusu Açma Bina, iş yeri ve Evde Gider Borusu Açma işlemlerinin nasıl yapıldığını bu yazımızda anlatacağız. Daha önceki yazılar

Etlik Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Etlik Tuvalet Tıkanıklığı Açma Ankarada tuvaletler neden tıkanır konusunu ele aldığımız yeni bir yazı ile sizlerleyiz. Çalışma alanlar

En İyi Lavabo Açıcı Hangisi

En İyi Lavabo Açıcı Hangisi? Evinizdeki ya da iş yerinizde ki yavaş akan veya tıkanmış bir lavabo giderden daha az şey daha sinir bozucudur.

Pursaklar Lavabo Tıkanıklığı Açma

Pursaklar Lavabo Tıkanıklığı Açma Ankara Ankatem Vidanjör ekibi olarak, birçok hizmet dalında faliyetlerimiz vardır. Pursaklar Lavabo Tıkan