Su Kaçağı

Su Kaçağı (Ankara)

Evlerde ya da herhangi bir yaşam alanında meydana gelen Su Kaçağı, sizi üzebilir. Bu durum başınıza geldiğinde neler yapabileceklerinizi bu yazımızda anlatacağız. Su Kaçak Tespiti zamana yayılacak bir durum değildir. Hemen müdahale edilmesi geren önemli konudur.

Yazı İçeriği;

 1. Ankara Su Kaçağı Tespiti Süreçleri
 2. Duvarda Su Kaçağı Bulma
 3. Kameralı Su Kaçak Tespiti Fiyatları
 4. Kırmadan Su Kaçağı Bulmak Mümkün Mü?
 5. Su Kaçak Tespit Ücretleri
 6. Noktasal Su Kaçağı Bulma
 7. Su Kaçağı Nedir?

Evinizde Su Sızıntısı varsa, başımıza ne işler açabileceğin tahmin bile edemezsiniz. En kaliteli malzemeden yapılmış duvarlar su sızıntılarına karşı çaresiz kalabiliyor. Duvar içindeki gömülü haldeki borulardan kaynaklanan su sızıntıları duvarın genel yapısını bozmasının yanında boya ve badana ihtiyacını da beraberinde getiriyor.

Tabi bunların hepsi fazladan maliyet olarak karşımıza çıkıyor. Ancak su kaçaklarını nokta atışı yerinde tespit etmek son derece ekonomik ve kolaydır. Su kaçağı Tespit Fiyatları kaçağın yeri ve durumuna göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca kaçak tespitin yanında tamirde yapılırsa bu işlemde hizmet sunan kuruluş tarafından ayrıca ücretlendirebiliyor.

Su Kaçağı

Su Kaçağı

Su Kaçağı Tespiti Süreçleri

Kaçağı Sorunu Ne Demek?

Su Kaçağı Neden olur sorusuna yanıt arayalım bu bölümde. Suyun doğal akış yolu yani boru içerisinden eskime delinme don olayları ve haşere parçalaması gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak duvar içine veya herhangi bir noktaya akmasıdır. Su kaçakları büyük çaplı olduğunda yerinin tespiti oldukça kolay oluyor ve kolayca müdahale edilebiliyor.

Ancak bu kaçakların duvar içerisinde sızıntı şeklinde olduğu durumlarda; sızıntının tespiti oldukça güç, verdiği zarar oldukça büyük oluyor. Bu nedenle su kaçağı maliyetini düşünmeden doğrudan kaçağa müdahale edebilecek kuruluşla irtibat geçmek yerinde bir davranış olacaktır.

Duvarda Su Kaçağı Bulma

Duvar içinde gözle görülmeyen Su Kaçağı durumu varsa nasıl anlarız? Öncelikle, bu durumu hemen anlamanın bir yolu yok. Eğer su faturanız yüksek geliyorsa şüphe duymalısınız. Hemen Tüm ana su vanası kapatıp su saatinizin hareketlerini kontrol etmelisiniz. eğer vana kapalı olduğu halde dönüyorsa ya da rakamlar hareket ediyorsa Ankara Su Kaçak Tespiti yaptırmak en etkili çözüm yoludur.

Su kaçakları özellikle sızıntı ekliden olanların tespiti ilkel yöntemler ile yapıldığında zemin veya duvara ciddi hasarlar verilebiliyor ve daha maliyetli sonuçlar ile karşılaşılabiliyor. Bu nedenle tespitin konusunda uzman kişiler tarafından teknoloji kullanılarak yapılması son derece önem arz ediyor.

Su kaçaklarının nokta atışı tespiti akustik su seslerinin cihaz tarafından algılanması ile tespit edilebiliyor. Bu alanda hassas çalışan son teknoloji su kaçak tespit cihazları bulunuyor.

Su Kaçağı (Termal Kamera İle Tespit)

Kaçakları nokta atışı hızlı şekilde tespit etmek ile duvarın zarar görmesi engellenir ve fazladan boya, badana ve tadilat maliyeti çıkmaz. Ayrıca sızıntının apartman hayatında alt komşuları olumsuz etkilediği durumlar olduğunda komşuluk ilişkisine zarar vermeden kaçakların önlenmesi gerekir.

Kaçak Tespit Maliyeti Ne Karadır?

Termal Kamera İle Su Kaçak Tespiti hizmeti ücreti de diğer yöntemlerimiz ile aynı fiyattır. Biz sızıntıyı buluruz. Bulma yöntemimiz kırmadan dökmeden noktasal olaraktır. Bu nedenle alacağımız ücret sabittir.

Su Kaçak tespitleri ustalık ve özel ekipman kullanımı gerektiğinden bu hizmeti almak isteyenlerin belirli bir ücret ödemesi gerekiyor. Burada altının çizilmesi gerek nokta su kaçağının vereceği zararla ortaya çıkacak maliyet, kaçağın tespiti için ödenecek miktardan kıyaslanamayacak kadar fazladır. Bu nedenle kaçak tespitin uzman kuruluşlar tarafından hızlı şekilde yapılıp arızalı bölgenin tamir edilmesi gerekiyor.

Su Kaçak Tespitinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su kaçağı tespitinde şu hususlara dikkat edilmedir.

 • Kaçak tespiti amatörce yapılacak bir işlem değildir, profesyonellik gerektirir.
 • Kaçak tespiti konusunda uzman kuruluşlar tarafından yapılmalıdır.
 • Su kaçakları kesinlikle ihmal edilmemledir.
 • Su kaçağı tespitleri cihaz kullanımı ile yapılması oluşan maliyeti azaltacaktır

Suyun kontrol dışı akışı doğada olduğu gibi sıhhi tesisatlar da sorun oluşturabiliyor. Su kaçaklarının ilk göründüğü anda uzman destek alınarak çözüme kavuşturulması gerekiyor.

Benzer Yazılar

Yenimahalle Kanal Açma

Yenimahalle Kanal Açma (Ankatem Vidanjör) Yenimahalle Kanal Açma işlerini deneyim sahibi teknik personeller tarafından müdahale edilmezse sonra

Vidanjör Nedir

Vidanjör Nedir Ankara Vidanjör ekibi olarak, Vidanjör Nedir için bilgilendirme yapacağız. Sektörde öncü firmayız. Tecrübelerimizi ve bildik

Aski Vidanjör Çağırma

Aski Vidanjör Çağırma Hizmetleri Ankara gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız kanalizasyon sorunları başınıza gelmiş olmalı. Bu durumda A

Etlik Kanalizasyon Açma

Etlik Kanalizasyon Açma (Firmaları) Ankara Keçiören ilçesinin en eski ve kalabalık bölgelerinden diyebiliriz Etlik için. Gün içinde Tıkanı

Kanalizasyon Hattı Yenileme

Kanalizasyon Hattı Yenileme (Ankatem Altyapı) Kanalizasyon Hattı Yenileme sayesinde kazı yapmaya veda. Noktasal arıza ile tüm altyapı boruları

Kiralık Vidanjör Ankara

Kiralık Vidanjör Ankara Ankarada birçok Kiralık Vidanjör firması bulabilirsiniz. Hizmet alımlarında dikkat edilecek en önemli konuların baş