Su Kaçakları Neden Olur

Su Kaçakları Neden Olur ?

Merhabalar efendim:)) Ankara merkezli şirketimiz altyapı ve su tesisat alanlarının aranılan bir şirketidir. Su Kaçakları genellikle hatalı tesisatlar ve yıpranmış borulardan dolayı meydana gelmektedir. Su Kaçakları Neden Olur sorusu için gelim şimdi detaylıca açıklayalım. Lütfen son cümleye kadar detaylıca okuyunuz. Eskiden su kaçaklarını tespit etmek (Noktasal) mümkün değildi. Tüm evin su tesisatlarını baştan sona kırmak bile gerekebiliyordu. Bu çözüm süreçlerini oldukça fazla zaman gerekiyordu. Şimdi ise günümüzde Termal Kamera Cihazları ile oldukça basitleşmiş durumda. Su tesisatlarına uygun doğru ekipman ile tespit işlemleri tamamlandıktan sonra bölgesel müdahaleler yapmak mümkün olmuştur.

Bu, maliyetleri önemli ölçüde azaltır. Teknolojinin olağanüstü imkanları hayatıma girmiş olsa da sektörde hala işin ehli olan ustalar aranıyor. Nedeni; bir su kaçağını tespit etmek kolay gibi görünse de ileride sorunun tekrarlanmaması için ustanın gerekli müdahaleyi yapacak kadar yetenekli olması gerekir. Tecrübesiz ustalar tarafından yapılan müdahalelerde belli bir süre sonra sızdırma sorunu farklı sebeplerle tekrarlanmakta ve yeni maliyetler ortaya çıkmaktadır.

Su Kaçak Tespiti Yöntemleri

Sızıntı Suyu bulmanın birkaç yolu vardır. Her usta kendi yöntemine göre bir kaçak su tespiti işlemi gerçekleştirebilir. Su Kaçak Tespit Yöntemleri sayesinde su kaçaklarını kolayca tespit edebilir ve su israfını önleyebilirsiniz. Atık su borularında ve temiz su borularında su kaçakları meydana geldiği için farklı kolay tespit yöntemleri vardır. Bunları detaylı olarak sizlerle paylaşacağız. Ancak küçük ölçekli müdahaleler dışında önemli ve karmaşık müdahaleler etkili müdahale becerisine sahip kişiler tarafından uygulanmalıdır. Aksi halde yapılan yanlış müdahale biçimleri gözlemlendikten sonra zaman ve para kaybı olduğu tespit edilmiştir. Kaçak tespit yöntemlerinin günlük hayatınızda tasarrufa giden yolda size rehberlik edeceğini göreceksiniz.

Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri Şu Şekildedir;

 • Basit mantıkla hareketin ve yerlerin hareket halinde buluştuğu yeri kontrol edin. Kullanıcı, dolapların arkasını, sandalye ve masaların arkasını, cihaz ve makinelerin arkasını, kullanıcı aletlerini ve cihazlarının arka kontrollerini kontrol eder.
 • Nem olasılığı varsa, su ile karşı karşıyasınız. Su kaçağı harici kontrol kontrolünü değiştirir. Alt katlarda ve sistemlerde ıslaklık varsa ve tesisatta nem varsa su yaşlanıyor demektir.
 • Klozetlerin su haznelerindeki şamandıranın aşınması ve yıpranması ile yaşanır. Tuvalet suyunuza biraz uçucu yağ ekleyin ve biraz zaman alacaktır. Kullanılmayan tuvaletinize girip çıkıyorsa trafik vardır.
 • Aylık faturalarınızı düzenli olarak kontrol edin. Geçerli bir şekilde görülebilir ve kullanım nedeniyle artık tüketilemez.

Su Kaçakları Neden Olur (Ankara İli İçin Öneriler)

Su kaçağıyla tespit tahmin ettiğinizden büyük bir problemi işaret ediyor ve kimlerle çalışacağınız hakkında kararsız mısınız? Merak etmeyin tereddüt içerisinde su kaçağı yaşayan sadece sizler değilsiniz. Genel olarak iyi bir firmayı nasıl bulabileceğiniz hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Ulaştığınız firma ile görüşmeniz sırasında;

 1.  Gözünüzde güzel izlenim bırakmayan kişilerden
 2.  Konuyu alakasız noktalara uzatanlardan
 3.  Sizi dinlemeyen ve lafınızı kesenlerden
 4.  Ani çıkış reaksiyonları gösterenlerden
 5.  Kendi rakiplerini eleştiren tiplerden
 6.  İşini basitleştiren küçümseyen kişilerden
 7.  Müşteri memnuniyetine nedir bilmeyenlerden

Yukarıda yazdığımız nedenlerden dolayı, uzak durmanızı ve çalışmamanızı tavsiye edebiliriz. Nedeni, işlemler sırasında beklemediğiniz ek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Peki bu sorunu kalıcı olarak çözmek istiyorsanız ne yapmalısınız? Kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız her işlemde yaptığımız işin ve elde ettiğimiz başarının arkasında durarak hizmetlerimizi sunuyoruz. Müdahaleyi doğru belirlemek ve problemden en kısa sürede ve en az maliyetle kurtulmak için gerekli özen ve hassasiyeti gösteriyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz profesyonel hizmetleri her zaman en uygun fiyatlarla sunuyoruz. İşlem sonrası memnun kalmanız ve her işte bizi tercih etmeniz ve çevrenize tavsiye etmeniz öncelikli hedefimizdir.

Su Kaçakları Neden Olur

Su Kaçakları Neden Olur

Su Kaçağı Tamiri

Gelelim onarım konusuna. Su Sızıntısı Onarımı yapıldığında titizlikle ilerlemeniz gerekir. Bu zorlu süreçte iyi fiyatlardan yararlandığınızı bilmek, aynı zamanda kalifiye tesisatçılar tarafından yapılması size motivasyon sağlayabilir. Sıhhi tesisat işlerinde onarım işlemleri oldukça zahmetlidir. Yeni binaların ve eski binaların projeleri mimardan mimara değişiklik gösterdiğinden, tesisat ilerlemesini iyi takip etmek ve teknolojik cihazlardan yararlanmak gerekir. Onarım işlemine başlamadan önce doğru tespit ve yapılacak iş net olarak belirlenmelidir. Ayrıca, katlanılan maliyetler sonucunda arızanın yeniden ortaya çıkıp çıkmayacağını da göz önünde bulundurmalısınız. Arızalar genellikle eski yapılarda meydana gelir. 20 ve üstü yılı aşkın bir süredir yapıların atık su ve temiz su borularının ömrünü doldurmaktadır.

Su Kaçağı Tamiri Fiyatları

Elbette Ankara Su Kaçak Tespiti Firmaları arasında fiyat farklılıkları olacaktır. Ancak sektörümüzün fiyatları genel olarak nettir. Elbette işini ekstra kaliteliymiş gibi pazarlayan ve olduğundan daha yüksek bir fiyat talep eden kişilerle karşılaşabilirsiniz. Söylemlerinde de bunun en doğru yol olduğuna onu ikna etme çabaları da yoktur. Sizi endişelerinizle baş başa bırakabilir. İş hayatınızda kimse yoğun zamanlarda böyle bir sorunla tekrar karşılaşmak istemez. Birçok insan ilk acı deneyimini bu şekilde yaşar. Artık işler böyle yürümüyor. Tecrübe ve bilgi birikimi ile artık yeni nesil yöntemler mevcuttur. Bu sorunları bir daha asla yaşamayabilirsiniz. Üstelik bütçenizi sarsmadan iyi bir hizmet alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tamiri Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tamda yaşadığınız soruna istinaden ilaç gibi bir başlık olabilir. Peki o halde gelin birlikte bakalım nelere dikkat edilmesi gerektiğine;

 •  Firma gerçekleştireceği işin arkasında duruyor mu?
 •  Arıza tespiti bütün tesisat sistemi kontrol edilerek mi yapıldı?
 •  Müdahale yöntemini belirleyen personel yalın ve net bir şekilde yapılacak işlemi izah ediyor
 • mu?
 •  Verilen fiyat piyasa fiyatlarına göre uygunsa, tamirat işlemleri sırasında kullanılacak
 • malzemelerin kalitesine göz gezdirmeniz gerekir.
 •  Sorunun belirli bir süre diliminde tekrarlanması durumunda yeniden ücret ödenecek mi?

Yukarıdaki soruları madde madde okuduğunuzda muhtemelen herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Yaptığı işin sorumluluğunu alan kişiler müşteri memnuniyetsizliğini asla kabul etmeyeceğinden hizmet standardını buna göre düzenlemiştir.

Su Kaçakları Neden Olur (Olası Sorunlar)

Uygulama işlemleri sırasında belirlenecek yanlış müdahale tekniği yeni sızıntıların oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple işlemleri takip etmeniz sizin için avantajlı olabilir. Bilinçsizce müdahale eden kişilerle çalışmamak, daha büyük sorunlardan ve maliyetlerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Ürün ve hizmetlerin önceki kullanıcıları deneyimlerini çevrimiçi paylaşmayı sever. Ürün ve hizmetin puanlaması ve hizmeti daha önce almış kişilerin memnuniyet ve memnuniyetsizlikleri karşısında firmanın tutumu iyi değerlendirilmelidir.

Güvenilirlik imajının formalite olup olmadığını daha önce deneyimlemiş olan kullanıcılardan çok net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kendinize ayıracağınız az zaman ile güvenli insanlarla çalışmak sandığınızdan daha fazla kazanç sağlar. Her sektörde olduğu gibi su kaçağı tamiri işinde de uzun yıllardır çalışan kişiler işlerini hızlı bir şekilde tamamlayıp oradan ayrılma hedefine ulaşabilirler. Bu nedenle bir işletmeden hizmet almak her zaman daha iyidir. Kalabalık çalışma ortamlarında görev paylaşımı ustaca yapıldığından sorunlara müdahale birlikte gerçekleşir.

Bu, mutlu bir çalışma ortamının temelini oluşturur. İnsanların yaşadığı sorunlar bazen beklenmedik bir avantaja dönüşebilir. Kuruluşumuzdan bu yana özenle çalıştık ve her geçen gün çalışarak bilgi birikimimizi artırdık. Arızası olan müşterilerimize en son cihaz ve ekipmanlarla profesyonel hizmetlerimizi çok uygun fiyatlarla sunuyoruz. Tüm detayları çağrı merkezi personelimiz ile detaylı olarak görüşebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Kanal Arıza

Kanal Arıza Firmaları Evinizde ya da iş yerinizde meydana gelen Kanal Arıza sorunları için şirketimizden destek isteyebilirsiniz. Kanal Açma F

Yaşamkent Kanal Açma

Yaşamkent Kanal Açma Alt yapı kanal ve lağım temizliği, logar açma sorunlarının gelecekte ortaya çıkmasını önleyebilecek kalıcı bir et

Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı

Ankara Bina Oluk Tıkanıklığı (Açma) Binaların duvarlarında ve çatılarında dökülmeler olur. Sizlerde görmüşsünüzdür. Ya da kendi bin

Ankara Kanal Açma Fiyatları

Ankara Kanal Açma Fiyatları Evde meydana gelebilecek tüm kanalizasyon sorunlarında Ankatem yanınızda. Şirketimiz Ankara Kanal Açma Fiyatları

Kanal Temizliği Ankara

Kanal Temizliği Ankara Kanal Temizliği Ankara ekibi olarak 7/24 hizmet vermekteyiz. Tüm tıkanıklıklar için çözümlerimiz ve araçlarımız va

Logar Taşması

Logar Taşması Eğer cadde üzerinde ya da sokaklarda Logar Taşması olursa sorumluluk ilgili Belediyededir. Ev için de oluşan logar tıkanıklı