Vidanjör Tipleri

Vidanjör Tipleri

Günümüz şartlarında kombine özelliğine sahip Vidanjör Tipleri, tuvalet gibi ve klozet gibi giderlerin açılmasında etkilidir. Bu vidanjörlerin hortumu uzundur ve en ücra noktalara uzanabilir. Bu özelliği sayesinde tuvalet tesisatının en uç noktalarında meydana gelen tıkanıklıklar sorunsuz bir şekilde giderilebilir. Ayrıca filtre sistemi sayesinde kuru ve ıslak atıkları kolay bir şekilde çekebilir ve ayırt edebilir.

Küçük Vidanjörler

Küçük vidanjörlerin tank hacmi 4.65 metreküptür. Tank kalınlığı ise 5 milimetre kadardır. Yüksek vakum, dikey emme, pompa boşaltma, değiştirme valfi, tam açılan arka kapı ve gözetleme merdiveni gibi kısımlardan oluşmaktadır. Pompa sistemi ile tank sistemi uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Küçük çaplı vidanjörler, klozet, lavabo, mutfak ve tuvalet gider açma ve logar temizleme işlemlerinde kullanılabilir. Büyük çaplı modeller ise ana şebeke açma işlemlerinde ve hacim olarak kapasitesi fazla olan tıkanıklıklarda kullanılmaktadır. Ayrıca giriş alanları alçak olan yerlerde tercih edilirler. Örneğin AVM ve Hastanelerde.

Vidanjör Tipleri

Vidanjör Tipleri

Vidanjör Özellikleri

Kapasite özelliği farklı olan Vidanjör Tipleri, emiş gücü, kuru veya ıslak atıkların kolay bir şekilde taşınmasında etkilidir. Yüksek vakum özelliği sayesinde atıkların bir yerden başka bir yere taşınması oldukça kolaydır. Depo kapasitesi yüksek olan ve vakum sistemine sahip olan vidanjör, kamyon üstü özel tasarımlardır. Basınçlı su ile kanal temizleyen vidanjörlerin sistemi ise vakumlulara nazaran biraz daha farklıdır. Su basıncı oluşturarak kanalizasyonu tıkayan bölüm açılmaktadır. Bazı araçlarda ise basınçlı su ile vakim işlemini aynı anda yapabilmektedir. Evde, iş yerinde ve apartmanlarda meydana gelen bütün tıkanıklıklar, kısa sürede bu makinelerin yardımı ile açılabilir. Tabii sadece tıkanıklık sorunlarında kullanılmaz. Örneğin eviniz su bastı. 3+1 daire içi komple su dolsun 20 dakikada tüm suyu tahliye edebilir. Ayrıca foseptik çekimi içinde kullanılır. Son zamanlarda Hobi bahçeleri oldukça revaçta. Bu yerlerin kanalizasyon bağlantıları genellikle bulunmuyor. Genellikle foseptik çukurları vardır. Bu durumlarda da kombine vidanjörler kullanılır.

Kombine Vidanjör Türleri

Kombine Vidanjör Türleri

Vidanjör Çeşitleri

Pratik özelliği ile sorunsuz bir şekilde kanalizasyon açma işlemi gerçekleştiren vidanjörler şu şekilde sınıflandırılıyor:

  • Standart
  • Teleskopik emiş boğumlu
  • Kaset boğumlu modeller kullanılmaktadır.

Bütün bu modeller ayrı ayrı özelliklere sahiptir ve kullanım alanları farklıdır. Fonksiyonel özellikleri aynıdır. Kimi sadece su ve atık çeker. Kimisi sadece basınçlı su verir. Kimisi de tüm özellikleri bünyesinde barındırır. Araçlar ne kadar güçlü olursa çalışma zamanı da bir o kadar kısa olur. Diğer önemli konu ise, vidanjörlerin kapasiteleridir. Tonajları büyük olan araçların çekim turları kısa olur. 10 sefer çekilecek bir atık suyu 3 seferde çekmek maliyetleri azaltır.

Standart Vidanjör Tipleri en önemli özelliği küçük çaplı atıkların çekilmesinde etkili olmasıdır. Teleskopik modeller ise katı ve aynı zamanda yüksek vakum işlemine ihtiyaç duyan atıklarda etkilidir. Büyük çaplı vakum işlemine ihtiyaç duyan yerlerde kullanılmaktadır. Kaset boğumlu olan modellerde ise su basınç sistemi yer almaktadır.

Benzer Yazılar

Elmadağ Vidanjör Hizmeti

Ankatem 35 yılı aşkın deneyimi ve özel, gelişmiş Elmadağ Vidanjör Hizmeti makineleriyle aşağıdaki durumlarda sizlere hizmet vermektedir.

Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları araştırması yaptığınıza göre maalesef başınıza kötü bir tuvalet sorunu geldi. Fiyattan önce bu

Ankatem Vidanjör

Ankatem Vidanjör olarak, sektörümüzde lider marka olmamızı 1982’den beri işimizi müşterilerimizle tek seferlik çalışmayı düşünme

Etimesgut Kanal Açma

Etimesgut Kanal Açma hizmetleri ile vidanjör kamyonları, iş yerinizin veya acentenizin kanalizasyon temizleme ve tıkanıklık açma ile ilgili ö

Bina Kanalizasyon Sorunları

Bina Kanalizasyon Sorunları Örnekleri Bina Kanalizasyon Sorunları başınıza geldiyse, bilmeniz gereken size kim yardım edecek sorusu değil mi?

Ankara Kazan Vidanjör Hizmetleri

Vidanjör kamyonlarını ve diğer makinaları düzenli olarak kullanan bir işletme sahibiyseniz, ekipmanı Kazan Vidanjör Hizmeti ile kiralamak v